VITACON tabletki powlekane

  • VITACON to preparat o właściwościach przeciwkrwotocznych. Jego stosowanie przyczynia się do wyraźnego skrócenia czasu protrombinowego. Uzupełnia w organizmie poziom witaminy K.
  • VITACON tabletki powlekane
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
witamina K1 (fitomenadion) (Phytomenadionum)

Wskazania:
Zaleca się podawanie leku w ramach leczenia zaburzeń krzepnięcia powstałych w wyniku wadliwej syntezy czynników krzepnięcia, jeśli mają one związek z deficytem witaminy K1 albo zaburzeniami w cyklu jej przemian.

Działanie:
Preparat ma postać tabletek powlekanych przeznaczonych do stosowania doustnego. W jego skład wchodzi syntetyczna witamina K1, która jest potrzebna w procesie syntezy czynników krzepnięcia krwi - protrombiny, czynnika VII, IX i X. Stanowi koenzym enzymu mikrosomalnego odpowiadającego za katalizację posttranslacyjną karboksylację reszt kwasu glutaminowego w cząsteczce prekursorów czynników krzepnięcia podanych wyżej. Witamina K przypuszczalnie uczestniczy także w procesie powstawania reszt kwasu gamma-karboksyglutaminowego w tkance kostnej i nerkach. Lek ulega wchłonięciu po zastosowaniu doustnym, jednak aby do tego doszło niezbędna jest obecność soli kwasów żółciowych.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancje składowe preparatu

Dawkowanie Vitacon:
Stosować doustnie. W przypadku osób dorosłych przy hipoprotrombinemii wywołanej stosowaniem doustnych preparatów przeciwzakrzepowych (pochodnych kumaryny i indandionu) rozpoczynać leczenie od 10 mg (nie więcej niż 30 mg albo wyjątkowo 50 mg); jeżeli po 12-48 h czas protrombinowy nie uległ satysfakcjonującemu skróceniu, należy zastanowić się nad ponownym zastosowaniem preparatu. Przy hipoprotrombinemii wywołanej przez inne czynniki rozpocząć od dawki wynoszącej 10-30 mg (wyjątkowo 50 mg).

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel