AXUDAN HCT tabletki powlekane

  • AXUDAN HCT to preparat oddziałujący na ukałd sercowo-naczyniowy o działaniu obniżającym ciśnienie tętnicze krwi. Stosowany w terapiach nadciśnienia tętniczego w leczeni skojarzonym z innymi lekami.
  • AXUDAN HCT tabletki powlekane
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
walsartan, hydrochlorotiazyd (valsartanum, hydrochlorothiazidum)

Wskazania:
Lek ma zastosowanie w terapiach nadciśnienia tętniczego w przypadku pacjentów, u których kontrolowanie ciśnienia tętniczego krwi jest niemożliwe przy wyłącznej pomocy monoterapii walsartanem lub hydrochlorotiazydem.

Działanie:
Preparat hipotensyjny, który zawiera antagonistę receptora angiotensyny II - walsartan i diuretyk tiazydowy - hydrochlorotiazyd. Walsartan nie łączy się ani nie hamuje innych receptorów hormonalnych ani kanałów jonowych, które pełnią funkcję w regulacji czynności układu sercowo-naczyniowego. Walsartan jest aktywnym, silnym i charakterystycznym antagonistą receptora dla angiotensyny II. Działa selektywnie na podtyp receptora AT1, hamując wyniki działania angiotensyny II. Nie posiada aktywności agonistycznej wobec receptora AT1, nie jest również inhibitorem konwertazy angiotensyny (enzymu przekształcającego angiotensynę I w angiotensynę II i rozkładającego bradykininę). W przeciwieństwie do inhibitorów ACE, prawdopodobieństwo spowodowania kaszlu jest małe. Wobec pacjentów z nadciśnieniem tętniczym działa na obniżenie ciśnienia bez wpływu na częstość tętna. Zaczyna działać w przeciągu 2 h, osiągając maksymalne obniżenie ciśnienia w przeciągu 4-6 h i trwa do 24 h.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na walsartan, hydrochlorotiazyd, inne pochodne sulfonamidów lub którąkolwiek z substancji pomocniczych
- II i III trymestr ciąży
- ciężkie zaburzenia czynności wątroby, marskość wątroby i cholestaza
- ciężkie zaburzenia czynności nerek (klirens kreatyniny <30 ml/min), bezmocz
- oporna na leczenie hipokaliemia, hiponatremia, hiperkalcemia i objawowa hiperurykemia

Dawkowanie Axudan HCT:
Doustnie. 1 tabletka na dobę. Należy w sposób stopniowy podnosić dawkę poszczególnych składników preparatu. Zleca się konsultację z lekarzem.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel