CANDEPRES HCT tabletki

  • CANDEPRES HCT to preparat wpływający na układ sercowo-naczyniowy o właściwościach obniżających ciśnienie tętnicze krwi, moczopędnych oraz zmniejszającym opór naczyniowy. Podstawowym zadaniem leku jest leczenie nadciśnienia tętniczego.
  • CANDEPRES HCT tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
cyleksetyl kandesartanu, hydrochlorotiazyd (candesartanum cilexetilum, hydrochlorothiazidum)

Wskazania:
Preparat używany jest w profilaktyce samoistnego nadciśnienia tętniczego u pacjentów, których ciśnienie tętnicze nie jest nie jest odpowiednio regulowane w monoterapii kandesartanem lub hydrochlorotiazydem.

Działanie:
Jest to lek hipotensyjny składający się z dwóch związków przeciwnadciśnieniowych o uzupełniających się sposobach działania: diuretyk tiazydowy (hydrochlorotiazyd) oraz antagonistę receptora angiotensyny II (kandesartan). Hydrochlorotiazyd jest tiazydowym preparatem moczopędnym. Tiazydy oddziałują na przenikanie zwrotne elektrolitów w kanalikach nerkowych, bezpośrednio podwyższając wydalanie sodu, chlorków oraz wody. Wydalanie potasu i magnezu przez nerki zwiększa się w sposób zależny od dawki, z jednoczesnym podwyższeniem przenikania zwrotnego wapnia. Hydrochlorotiazyd wywołuje obniżenie objętości osocza i płynu pozakomórkowego oraz zmniejszenie ciśnienia tętniczego i zmniejszenie pojemności minutowej serca. Cyleksetyl kandesartanu jest pro-lekiem, który w trakcie przenikania z przewodu pokarmowego jest szybko przekształcany - na drodze hydrolizy estru - do postaci czynnej – kandesartanu, który jest silnym i specyficznym antagonistą receptora dla angiotensyny II. Działa wybiórczo na podtyp receptora AT1, hamując skutki działania angiotensyny II. Nie wykazuje aktywności agonistycznej w stosunku do receptora AT1, nie jest też inhibitorem ACE - enzymu przekształcającego angiotensynę I w angiotensynę II i rozkładającego bradykininę. W przeciwieństwie do inhibitorów ACE, możliwość pojawienia sie kaszlu jest mała. Nie łączy się ani nie hamuje innych receptorów hormonalnych ani kanałów jonowych, które pełnią funkcję w regulacji układu krążenia. Podczas długookresowej terapii do zmniejszenia ciśnienia tętniczego przyczynia się obniżenie oporu obwodowego. Jednoczesne zażywanie kandesartanu i hydrochlorotiazydu nie oddziałuje na farmakokinetykę żadnej z tych czynnych substancji.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na kandesartan, hydrochlorotiazyd, inne pochodne sulfonamidowe lub pozostałe składniki preparatu
- ciężkie zaburzenia czynności nerek (klirens kreatyniny <30 ml/min/1,73 m2 pc.)
- ciężkie zaburzenia czynności wątroby i (lub) cholestaza
- oporna na leczenie hipokaliemia i hiperkalcemia
- dna moczanowa
- II i III trymestr ciąży

Dawkowanie Candepres HCT:
Doustnie. Dawkowanie należy ustalic indywidualnie podczas konsultacji z lekarzem.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel