CARVETREND tabletki

  • CARVETREND to lek oddziałujący na układ sercowo-naczyniowy. Posiada działanie obniżające ciśnienie tętnicze krwi oraz zwalniające czynność serca. Stosowany w chorobie wieńcowej, nadciśnieniu tętniczym oraz niewydolności serca.
  • CARVETREND tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
karwedilol (carvedilolum)

Wskazania:
Lek ma zastosowanie w:
- stabilna dławica piersiowa,
- samoistne nadciśnienie tętnicze w monoterapii lub w połączeniu z innymi lekami przeciwnadciśnieniowymi,
- przewlekła, objawowa niewydolność serca w połączeniu z lekami moczopędnymi, glikozydami naparstnicy i/lub inhibitorami konwertazy angiotensyny.

Działanie:
Preparat jest nieselektywnym lekiem hamującym receptory adrenergiczne typu ß. Działa także umiarkowanie blokująco na receptory adrenergicze typu alfa1. Karwedilol jest potencjalnym przeciwutleniaczem, wykazuje także właściwości przeciwproliferacyjne. U pacjentów z nadciśnieniem tętniczym nie występuje podwyższenie całkowitego oporu obwodowego, który obserwuje się w przypadku leków adrenolitycznych działających wyłącznie na receptory typu ß. Częstotliwość akcji serca ulega nieznacznemu zmniejszeniu. Nie wpływa na przepływ krwi przez nerki i czynność nerek oraz na obwodowy przepływ krwi. U pacjentów ze stabilną dławicą piersiową, karwedilol działa przeciwdławicowo, obniża obciążenie wstępne i następcze serca. U pacjentów z niewydolnością lewokomorową i przewlekłą niewydolnością krążenia karwedilol poprawiał wskaźniki hemodynamiczne serca, podwyższał frakcję wyrzutową i obniżał wymiary lewej komory. Karwedilol nie wpływa na profil lipidowy osocza i na ilość elektrolitów we krwi. Preparat zmniejsza ciśnienie krwi, rozszerzając naczynia krwionośne w wyniku blokującego działania na receptory adrenergiczne typu alfa1?1. Lek obniża opór naczyń obwodowych poprzez zablokowanie aktywności układu renina-angiotensyna-aldosteron. Nie wykazuje wewnętrznej aktywności sympatykomimetycznej i działa stabilizująco na błony komórkowe. Karwedilol jest racemiczną mieszaniną dwóch stereoizomerów: izomer S(-) jest odpowiedzialny za blokowanie receptorów ß-adrenergicznych, natomiast obydwa enancjomery - S(-) i R(+) wykazują taką samą aktywność hamującą na receptory adrenergiczne typu alfa1.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na karwedilol lub pozostałe składniki preparatu
- niewyrównana lub ciężka niewydolność serca
- astma oskrzelowa lub obturacyjna choroba płuc
- zaburzenia czynności wątroby
- blok przedsionkowo-komorowy IIst. lub IIIst.
- ciężka bradykardia (poniżej 50/min.)
- wstrząs kardiogenny
- zespół chorego węzła zatokowego i blok zatokowo-przedsionkowy
- ciężka hipotonia (ciśnienie skurczowe < 85 mm Hg)
- kwasica metaboliczna
- nie leczony farmakologicznie (poprzez zablokowanie aktywności receptorów adrenergicznych typu alfa) guz chromochłonny nadnerczy

Dawkowanie Carvetrend:
Doustnie. Zaleca się indywidualne przypisanie dawki pacjentowi.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel