CELLCEPT proszek do sporządzania zawiesiny

  • CELLCEPT jest preparatem o działaniu immunosupresyjnym, który ma za zadanie zahamowanie odpowiedzi immunologicznej. Znalazł zastosowanie jako lek zapobiegawczy ostremu odrzucaniu przeszczepów narządów.
  • CELLCEPT proszek do sporządzania zawiesiny
Producent: Roche
Kategoria:Odporność
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
mykofenolan mofetylu (mycophenolas mofetil)

Wskazania:
Zastosowanie w leczeniu ostrego odrzucania przeszczepów u biorców allogenicznych przeszczepów wątroby, serca lub nerek w połączeniu z kortykosteroidami i cyklosporyną.

Działanie:
Zawarty w preparacie 2-morfolinoetylowy ester kwasu mykofenolowego (MPA) sprawia, że jest to lek immunosupresyjny. MPA to selektywny, silny, niekompetycyjny i odwracalny inhibitor dehydrogenazy inozynomonofosforanu, przez co zatrzymuje syntezę de novo nukleotydów guaninowych bez wbudowywania się w szkielet DNA. Proliferacja limfocytów T oraz B zależy w dużym stopniu od syntezy puryn de novo, szczególnie, kiedy komórki innego typu mają do wyboru inne drogi syntezy. Dzięki temu MPA wywiera mocniejsze działanie cytostatyczne na limfocyty niż na inne komórki. Po podaniu doustnym mykofenolan mofetylu jest szybko i prawie całkowicie wchłaniany, a następnie całkowicie metabolizowany jest do aktywnego metabolitu - kwasu mykofenolowego.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na mykofenolan mofetylu lub kwas mykofenolowy lub pozostałe składniki preparatu
- okres karmienia piersią

Dawkowanie Cellcept:
Przyjmowanie leku oraz przebieg terapii powinno być nadzorowane przez lekarza specjalistę z odpowiednim doświadczeniem przy przeszczepach.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel