CELLCEPT kapsułki

  • CELLCEPT to preparat o właściwościach immunosupresyjnych. Poprzez swoje działanie hamuje odpowiedź immunologiczną. Stosowany jako lek zapobiegający ostrym odrzutom przeszczepów narządów.
  • CELLCEPT kapsułki
Producent: Roche
Kategoria:Odporność
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
mykofenolan mofetylu (mycophenolas mofetil)

Wskazania:
Lek stosowany w połączeniu z cyklosporyną i kortykosteroidami – leczenie ostrego odrzucania przeszczepów u biorców allogenicznych przeszczepów nerek, serca lub wątroby.

Działanie:
Preparat immunosupresyjny - 2-morfolinoetylowy ester kwasu mykofenolowego (MPA). MPA jest silnym, selektywnym, niekompetycyjnym i odwracalnym inhibitorem dehydrogenazy inozynomonofosforanu i tym samym blokuje syntezę de novo nukleotydów guaninowych bez wbudowywania się w strukturę DNA. Rozprzestrzenianie limfocytów T oraz B jest wybitnie uzależnione od syntezy puryn de novo, w czasie, gdy komórki innego typu mają alternatywne drogi syntezy. To dlatego MPA silniej oddziałuje na limfocyty niż na inne komórki. Po zażyciu doustnym mykofenolan mofetylu szybko przenika, a następnie jest całkowicie metabolizowany do aktywnego metabolitu - kwasu mykofenolowego.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na mykofenolan mofetylu lub kwas mykofenolowy lub pozostałe składniki preparatu
- okres karmienia piersią

Dawkowanie Cellcept:
Stosowanie leku wymaga odpowiedniej opieki dla pacjenta ze strony odpowiednio przeszkolonego personelu medycznego mającego doświadczenie w podawaniu tego typu leków pacjentom po przeszczepach. Dawkowanie jest zarządzane indywidualnie. Okres po przeszczepie oraz podawanie preparatu wymaga stałego nadzoru pacjenta.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel