DALACIN C granulat do sporządzenia syropu

  • DALACIN C zaliczany jest do grupy antybiotyków linkozamidowych, które dzięki zawartości klindamycyny działają bakteriostatycznie i bakteriobójczo, łagodząc symptomy wywoływanych przez bakterie zakażeń.
  • DALACIN C granulat do sporządzenia syropu
Producent: Pfizer
Kategoria:Antybiotyki
Skład: klindamycyna
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
klindamycyna (Clindamycinum)

Wskazania:
Zaleca się wykorzystywanie leku w przypadku zakażeń, których przyczyną są drobnoustroje wrażliwe na klindamycynę. Stosować m.in. w przypadku szkarlatyny, sepsy i zapaleń wsierdzia, zakażeń dolnych dróg oddechowych, zakażeń kości i stawów, stanów zapalnych ucha środkowego, gardła i zatok, zakażeń w obrębie jamy brzusznej i miednicy mniejszej, zakażeń zębów i jamy ustnej, zakażeń żeńskich narządów płciowych oraz zakażeń skóry i tkanek miękkich.

Działanie:
Lek ma postać granulatu przeznaczonego do sporządzania syropu do stosowania doustnego. Jest jednym z antybiotyków linkozamidowych. Działa na bazie klindamycyny, która w zależności od bakterii i stężenia wykazuje właściwości bakteriostatyczne bądź bakteriobójcze. Jej działanie obejmuje tlenowe drobnoustroje Gram-dodatnie (Staphylococcus aureus, S. epidermidis - szczepy produkujące penicylinazę i szczepy niewytwarzające penicylinazy, Streptococcus spp. – przede wszystkim Str. pneumoniae, Str. pyogenes grupa A); beztlenowe drobnoustroje Gram-dodatnie (Eubacterium spp., Peptostreptococcus spp., Peptococcus spp., Propionibacterium spp., Actinomyces spp., Clostridium spp. – znaczna część szczepów Clostridium perfringens jest wrażliwa na działanie klindamycyny, ale inne gatunki są często oporne, np. C. sporogenes, C. tertinum); beztlenowe drobnoustroje Gram-ujemne (Fusobacterium spp., Bacterioides spp.), Gardnerella vaginalis, Mobiluncus spp., Mycoplasma hominis oraz paciorkowce mikroaerofilne.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancje składowe leku
- okres laktacji

Dawkowanie Dalacin C granulat:
Stosować doustnie. U osób dorosłych i młodzieży powyżej 14 roku życia stosować w zależności od ciężkości zakażenia 0,6 -1,8 g/24h w 3-4 dawkach podzielonych. Dzieciom powyżej miesiąca życia do 14 lat podawać 8-25 mg/kg mc./24h w 3-4 równych dawkach. Przy zakażeniach spowodowanych przez paciorkowce beta-hemolizujące kurację należy kontynuować przez przynajmniej 10 dni.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel