DANEB tabletki

  • DANEB wykazuje właściwości hipotensyjne i skutecznie obniża ciśnienie tętnicze krwi. Działa na bazie nebiwololu stanowiącego racematem 2 izomerów optycznych. Jest lekiem przeznaczonym do stosowania doustnego.
  • DANEB tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
nebiwolol (Nebivololum)

Wskazania:
Preparat należy stosować w przypadku samoistnego nadciśnienia tętniczego oraz stabilnej, łagodnej i umiarkowanej, przewlekłej niewydolności serca (w ramach uzupełniania standardowej terapii u osób w wieku zaawansowanym).

Działanie:
Preparat ma postać tabletek przeznaczonych do stosowania doustnego. W jego skład wchodzi nebiwolol, który jest racematem 2 izomerów optycznych: SRRR nebiwololu (d-nebiwolol) i RSSS nebiwololu (l-nebiwolol) charakteryzujących się podwójnym działaniem farmakologicznym. Stanowi kompetycyjnego i selektywnego antagonistę receptorów beta-adrenergicznych (izomer optyczny SRRR). Odpowiada za rozszerzanie naczyń krwionośnych, co ma związek z wpływem na szlak przemian metabolicznych L-arginina/tlenek azotu. Nie jest antagonistą alfa- adrenergicznym. Po zastosowaniu doustnym obydwa enancjomery substancji czynnej ulegają szybkiemu wchłonięciu z przewodu pokarmowego (jedzenie nie ma wpływu na wchłanianie preparatu).

Przeciwwskazania:
- uczulenie na substancje składowe preparatu
- niewydolność albo zaburzenia czynności wątroby
- ostra niewydolność serca
- wstrząs kardiogenny albo epizody niewyrównanej niewydolności serca, które wymagają dożylnego aplikowania preparatów o właściwościach inotropowych dodatnich
- zespół chorej zatoki, w tym blok zatokowo-przedsionkowy
- blok serca IIst. i IIIst. (bez rozrusznika)
- skurcz oskrzeli, astma oskrzelowa
- guz chromochłonny nadnerczy niepoddawany leczeniu
- kwasica metaboliczna
- spowolnienie czynności serca
- hipotonia
- ciężkie zaburzenia krążenia obwodowego
- równoczesne przyjmowanie floktafeniny i sultoprydu.

Dawkowanie Daneb:
Stosować doustnie, bez względu na posiłki. W przypadku nadciśnienia tętniczego zaleca się stosowanie 5 mg/24h o stałej porze (działanie występuje po 7-14 dniach leczenia, w niektórych przypadkach - po 4 tygodniach). Przy przewlekłej niewydolności serca rozpoczynać leczenie od dawki 1,25 mg x 1/24h, należy ją stopniowo zwiększać (podwajając dawkę) co 7-14 dni do uzyskania efektywnej dawki podtrzymującej. Nie stosować dawki większej niż 10 mg x 1/24h.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel