CONTRAHIST tabletki

  • CONTRAHIST jest preparatem oddziałującym na układ oddechowy o właściwościach przeciwalergicznych. Ma zastosowanie w leczeniu pokrzywki oraz zapalenia błony śluzowej nosa.
  • CONTRAHIST tabletki
Producent: Adamed
Kategoria:Alergia
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
dichlorowodorek lewocetyryzyny (Levocetirizini dihydrochloridum)

Wskazania:
Lek zalecany w terapii objawowego zapalenia błony śluzowej nosa - sezonowego lub przewlekłego - wywołanego alregią lub leczenie pokrzywki.

Działanie:
Preparat to lek przeciwhistaminowy, który jest silnym i selektywnym antagonistą obwodowych receptorów histaminowych H1. Zawarta w składzie lewocetyryzyna blokuje przezśródbłonkową migrację eozynofilów przez komórki skóry i płuc. Działanie dawki lewocetyryzyny równej połowie dawki cetyryzyny jest na równi z działaniem cetyryzyny, zarówno na skórę, jak i na błonę śluzową nosa. Dobrze przenika z przewodu pokarmowego, natomiast pokarm nie wpływa na przenikanie, jednak spowalnia go nieznacznie.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na lewocetyryzynę, inne pochodne piperazyny lub pozostałe składniki leku
- ciężkie zaburzenia czynności nerek z klirensem kreatyniny <10 ml/min
- ze względu na zawartość laktozy, tabl. powl. nie stosować u pacjentów z nietolerancją galaktozy, niedoborem laktazy typu Lapp lub zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy
- u pacjentów z nadwrażliwością na benzoesan sodu, nie stosować roztworu doustnego

Dawkowanie Contrahist:
Doustnie. Dawkowanie u dzieci od 2 do 6 lat wynosi 1,25 mg 2x na dobę, natomiast dla pacjentów powyżej 6 lat wynosi 5 mg na dobę. Zaleca się konsultację z lekarzem i indywidualne dostosowanie dawki, szczególnie u dzieci.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel