COMBIGAN krople do oczu

  • COMBIGAN jest preparatem oddziałującym na narząd wzroku o działaniu obniżającym ciśnienie wewnątrzgałkowe. Używany jest u pacjentów z jaskrą przewlekłą otwartego kąta w celu zmniejszenia ciśnienia śródgałkowego.
  • COMBIGAN krople do oczu
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
winian brimonidyny, maleinian timololu (brimonidini tartras, timololi maleas)

Wskazania:
Lek stosowany u pacjentów z jaskrą przewlekłą otwartego kąta lub nadciśnieniem ocznym, wpływa na obniżenie ciśnienia śródgałkowego. Zalecany, gdy odpowiedź na leki hamujące receptory ß-adrenergiczne stosowane miejscowo, jest niewystarczająca.

Działanie:
Preparat dwuskładnikowy - winian brimonidyny oraz maleinian timololu , które obniżają ciśnienie śródgałkowe za sprawą uzupełniających się sposobów działania. Połączenie tych dwóch składników w jednym preparacie wywołuje dodatkowe obniżenie ciśnienia śródgałkowego w przeciwieństwie do działania osobnego. Winian brymonidyny jest agonistą receptora alfa2-adrenergicznego. Za sprawą wybiórczości nie wywołuje skurczu naczyń włosowatych przeszczepów ksenogenicznych siatkówki ludzkiej oraz nie rozszerza źrenicy. Winian brymonidyny Obniża ciśnienie śródgałkowe przez nasilenie odpływu cieczy wodnistej drogą naczyniówkowo-twardówkową oraz ogranicza jej produkcję.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancje czynne lub którąkolwiek substancję pomocniczą
- choroba dróg oddechowych z nadreaktywnością, w tym astma oskrzelowa aktualnie lub w wywiadzie, ciężka przewlekła obturacyjna choroba płuc
- bradykardia zatokowa, blok przedsionkowo-komorowy IIst. lub IIIst. niewyrównany przez zastosowanie stymulatora serca, jawna niewydolność serca, wstrząs kardiogenny
- stosowanie u noworodków i niemowląt (poniżej 2 lat)
- jednoczesne stosowanie inhibitorów MAO
- jednoczesne stosowanie leków przeciwdepresyjnych, które wpływają na przewodnictwo noradrenergiczne (np. trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne i mianseryna)

Dawkowanie Combigan krople do oczu:
Miejscowo, do worka spojówkowego. 1 kropla 2x na dobę do chorego oka co 12h. Bezpośrednio po zakropleniu leku należy ucisnąć worek łzowy na ok. minutę w okolicy.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel