CO-DIOVAN tabletki

  • CO-DIOVAN jest preparatem oddziałującym na układ sercowo-naczyniowy o właściwościach moczopędnych i obniżających ciśnienie tętnicze krwi. Zastosowanie w leczeniu samoistnego nadciśnienia tętniczego krwi.
  • CO-DIOVAN tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
walsartan, hydrochlorotiazyd (valsartanum, hydrochlorothiazidum)

Wskazania:
Profilaktyczne leczenie samoistnego nadciśnienia tętniczego wobec pacjentów, których ciśnienie tętnicze krwi nie jest w odpowiednim stopniu regulowane przy pomocy monoterapii walsartanem lub hydrochlorotiazydem.

Działanie:
Preparat złożonym składzie tworzą antagonista receptora angiotensyny II - walsartan oraz diuretyk tiazydowy - hydrochlorotiazyd. Walsartan jest aktywnym, silnym i charakterystycznym antagonistą receptora dla angiotensyny II. Działa w sposób wybiórczy na podtyp receptora AT1, hamując efekty działania angiotensyny II. Nie jest inhibitorem konwertazy angiotensyny - enzymu przekształcającego angiotensynę I w angiotensynę II i rozkładającego bradykininę oraz nie wykazuje aktywności agonistycznej wobec receptora AT1. Z tego powodu, abstrahując od inhibitorów ACE, możliwość zaistnienia kaszlu jest nikłe. Walsartan nie hamuje oraz nie łączy pozostałych receptorów hormonalnych ani kanałów jonowych, które spełniają ważną rolę w regulacji czynności układu sercowo-naczyniowego. U pacjentów z nadciśnieniem tętniczym wywołuje zmniejszenie ciśnienia nie wpływając na częstość tętna. Działanie preparatu zaczyna się do 2 h, natomiast maksymalne zmniejszenie ciśnienia zachodzi w ciągu 4-6 h i trwa do 24 h. U pacjentów z nadciśnieniem tętniczym, cukrzycą typu 2 oraz mikroalbuminurią zmniejsza wydalanie albumin w moczu.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na walsartan, hydrochlorotiazyd, inne pochodne sulfonamidowe lub pozostałe składniki preparatu
- ciężkie zaburzenia czynności wątroby, marskość żółciowa wątroby, cholestaza
- ciężkie zaburzenie czynności nerek (klirens kreatyniny < 30 ml/min), bezmocz
- oporna na leczenie hipokaliemia, hiponatremia, hiperkalcemia oraz objawowa hiperurykemia
- II i III trymestr ciąży

Dawkowanie Co-Diovan:
Doustnie. Zwykle dawka wynosi jedna tabletkę na dobę, jednak zaleca się wcześniejszą konsultację z lekarzem.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel