CLOPINOVO tabletki

  • CLOPINOVO to preparat mający wpływ na krew i układ krwiotwórczy o właściwościach przeciwzakrzepowych. Przeciwdziała pojawianiu się zakrzepów w miażdżycy naczyń, zwłaszcza w tętnicach mózgowych i tętnicach wieńcowych.
  • CLOPINOVO tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
klopidogrel (clopidogrelum)

Wskazania:
Leczenie obejmuje profilaktykę przeciwzakrzepową w objawowej miażdżycy. Pacjenci z rozpoznaną chorobą tętnic obwodowych; z udarem niedokrwiennym; z zawałem mięśnia sercowego; z ostrym zespołem wieńcowym bez uniesienia odcinka ST, w tym pacjentów, którym wszczepia się stent podczas zabiegu przezskórnej angioplastyki wieńcowej, w połączeniu z kwasem acetylosalicylowym lub z ostrym zawałem mięśnia sercowego z uniesieniem odcinka ST, w połączeniu z kwasem acetylosalicylowym, u pacjentów leczonych zachowawczo, kwalifikujących się do leczenia trombolitycznego.

Działanie:
Preparat mający postać inhibitora agregacji płytek krwi. Zawiera klopidogrel, który jest prolekiem, a jeden z jego aktywnych metabolitów zatrzymuje agregację płytek krwi. Aktywny metabolit klopidogrelu wybiórczo zatrzymuje wiązanie ADP z jego receptorem płytkowym P2Y12 i dalszą aktywację kompleksu glikoprotein GPIIb/IIIa, w której pośredniczy ADP, co prowadzi do zatrzymania agregacji płytek krwi. Ponadto klopidogrel zatrzymuje agregację płytek krwi indukowaną przez innych agonistów niż ADP, dzięki zahamowaniu nasilonej aktywacji płytek krwi przez uwolniony ADP. Powtarzane dawki 75 mg na dobę sprawiają, że od 1. dnia zachodzi znaczne zatrzymanie indukowanej przez ADP agregacji płytek, które stopniowo narasta i osiąga stan równowagi między dniem 3. a dniem 7. W stanie równowagi, średni poziom blokowania obserwowany po dawce 75 mg na dobę wynosił 40-60%. Agregacja płytek i czas krwawienia stopniowo powracają do wartości wyjściowych, zazwyczaj w ciągu 5 dni po zaprzestaniu leczenia.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na klopidogrel lub pozostałe składniki preparatu
- ciężkie zaburzenie czynności wątroby
- czynne patologiczne krwawienie (np. krwotok z wrzodu trawiennego lub krwotok wewnątrzczaszkowy)

Dawkowanie Clopinovo:
Doustnie. Standardowa dawka zawiera 75 mg na dobę. Zaleca się ustanowienie indywidualnego dawkowania.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel