CORATOR tabletki

  • CORATOR posiada działanie obniżające poziom cholesterolu całkowitego, obniżające stężenie złego cholesterolu oraz podwyższające stężenie dobrego cholesterolu oraz zmniejszające stężenie trójglicerydów.
  • CORATOR tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
atorwastatyna (atorvastatinum)

Wskazania:
Lek o podwójnym zastosowaniu:
- zapobieganie chorobom sercowo-naczyniowym: przeciwdziałanie zdarzeniom sercowo-naczyniowym u pacjentów dorosłych, u których ryzyko prawdopodobieństwo wystąpienia takiego zdarzenia pierwszy raz jest wysokie. Równocześnie zaleca się podjąć działania mające na uwadze ograniczenie pozostałych czynników ryzyka,
- hipercholesterolemia: dietetyczna terapia uzupełniająca mająca na uwadze zmniejszenie podwyższonego stężenia całkowitego cholesterolu, cholesterolu LDL, apolipoproteiny B i triglicerydów u pacjentów powyżej 10 lat z hipercholesterolemią pierwotną, w tym heterozygotyczną hipercholesterolemią rodzinną, lub z hiperlipidemią złożoną.

Działanie:
Preparat to selektywny, kompetycyjny inhibitor reduktazy HMG-CoA, enzymu, który odpowiada za przekształcenie 3-hydroksy-3-metyloglutarylo-koenzymu A do mewalonianu, prekursora steroli, w tym cholesterolu. Atorwastatyna obniża ilość cholesterolu całkowitego (30-46%), cholesterolu-LDL (41-61%), apolipoproteiny B (34-50%) i triglicerydów (14-33%) oraz podnosi ilość cholesterolu-HDL i apolipoproteiny A1. Badania wykazały, że zmniejszenie ilości cholesterolu całkowitego, cholesterolu-LDL i apolipoproteiny B obniża prawdopodobieństwo wystąpienia incydentów sercowo-naczyniowych i śmiertelność z przyczyn sercowo-naczyniowych. Atorwastatyna obniża ilość cholesterolu i lipoprotein w surowicy przez blokowanie aktywności reduktazy HMG-CoA, przez co zatrzymuje biosyntezę cholesterolu w wątrobie i prowadzi do zwiększenia ilości receptorów LDL na powierzchni błony komórkowej hepatocytów, potęgując tym sposobem wychwyt i katabolizm LDL. Obniża ilość cholesterolu-LDL u pacjentów z homozygotyczną rodzinną hipercholesterolemią, którzy normalnie nie byli podatni na terapie zmniejszające liczbę lipidów we krwi. Ogranicza produkcję LDL i liczbę cząsteczek LDL, powoduje nasilone i utrzymujące się podniesienie aktywności receptora LDL oraz korzystnie zmienia jakość krążących cząsteczek LDL.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą
- czynna choroba wątroby lub niewyjaśniona, trwale zwiększona aktywność aminotransferaz w surowicy przekraczająca 3-krotnie górną granicę normy (GGN)
- ciąża
- okres karmienia piersią
- kobiety w wieku rozrodczym, niestosujące skutecznych metod zapobiegania ciąży

Dawkowanie Corator:
Zażywanie leku wymaga dostosowania indywidualnej dawki.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel