CO-PRESTARIUM tabletki

  • CO-PRESTARIUM to preparat oddziałujący na układ sercowo naczyniowy. Posiada działanie obniżające ciśnienie tętnicze krwi i stosowany jest w leczeniu samoistnego nadciśnienia tętniczego krwi.
  • CO-PRESTARIUM tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
peryndopryl, amlodypina (perindoprilum argininum, amlodipinum)

Wskazania:
Preparat stosowany jest w leczeniu substytucyjnym w terapii stabilnej choroby wieńcowej u pacjentów, którzy już stosują peryndopryl i amlodypinę w takich samych dawkach oraz terapii nadciśnienia tętniczego samoistnego.

Działanie:
Preparat składa się z inhibitora konwertazy angiotensyny oraz antagonisty kanału wapniowego. Amlodypina jest inhibitorem napływu jonów wapniowych zaliczanym do klasy dihydropirydyny. Zatrzymuje przepływ jonów wapnia do komórek mięśnia sercowego i komórek błony mięśniowej. Działa przeciwnadciśnieniowo za sprawą bezpośredniego wpływu rozkurczającego na mięśnie gładkie naczyń. Amlodypina ogranicza skutki niedokrwienia w dwóch mechanizmach: rozszerza główne tętnice i tętniczki wieńcowe, zarówno w obszarze zdrowym jak i niedokrwionym; rozszerza tętniczki obwodowe, co powoduje redukcję całkowitego oporu obwodowego i prowadzi do zmniejszenia obciążenia następczego. Takie rozszerzenie naczyń zwiększa zaopatrzenie w tlen u pacjentów z dławicą Prinzmetala. Peryndopryl jest inhibitorem enzymu konwertującego angiotensynę, który przekształca angiotensynę I w angiotensynę II. Zablokowanie aktywności ACE przyczynia się do obniżenia ilości angiotensyny II w osoczu, co skutkuje zwiększeniem aktywności reninowej osocza i obniżeniem produkcji aldosteronu. Enzym konwertujący angiotensynę inaktywuje bradykininę, zablokowanie aktywności tego enzymu daje w efekcie podniesienie aktywności krążących oraz miejscowych układów kalikreiny. Prawdopodobnie mechanizm ten odpowiada za zmniejszenie ciśnienia tętniczego krwi oraz jest częściowo odpowiedzialny za określone dolegliwości, jak kaszel.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na peryndopryl lub inny inhibitor ACE
- obrzęk naczynioruchowy w wywiadzie, związany z uprzednim leczeniem inhibitorami ACE
- wrodzony lub idiopatyczny obrzęk naczynioruchowy
- II i III trymestr ciąży
- nadwrażliwość na amlodypinę lub jakiekolwiek inne dihydropirydyny
- ciężkie niedociśnienie
- wstrząs, w tym wstrząs kardiogenny
- zwężenie drogi odpływu lewej komory (np. wysokiego stopnia zwężenie zastawki aortalnej)
- hemodynamicznie niestabilna niewydolność serca po przebyciu ostrego zawału serca
- nadwrażliwość na pozostałe składniki preparatu

Dawkowanie Co-Prestarium:
Doustnie. Zażywać jedną tabletkę na czczo na dobę.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel