CORDARONE tabletki

  • CORDARONE jest preparatem wpływającym na układ sercowo-naczyniowy o działaniu zmniejszającym zapotrzebowanie serca na tlen, przeciwarytmicznym oraz zmniejszającym częstotliwość skurczów serca. Leczenie chorób związanych z zaburzeniami rytmu serca.
  • CORDARONE tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
amiodaron (amiodaroni hydrochloridum)

Wskazania:
Lek ma zastosowanie w takich chorobach jak: leczenie niebzepiecznych dla życia komorowych zaburzeń rytmu - częstoskurcz komorowy, migotanie komór - gdy inne leki przeciwarytmiczne są nieskuteczne; zaburzenia rytmu w przebiegu zespołu Wolffa-Parkinsona-White'a; migotanie i trzepotanie przedsionków, napadowe tachyarytmie nadkomorowe: częstoskurcz nadkomorowy i węzłowy, gdy inne środki nie mogą być użyte.

Działanie:
Preparat o właściwościach przeciwarytmicznych klasy III, wydłużający czas trwania potencjału czynnościowego i okres refrakcji w komórkach mięśnia sercowego. Działa alfa- i ß-adrenolitycznie, przez co zwiększa pojemność minutową serca oraz zmniejsza zapotrzebowanie mięśnia sercowego na tlen.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na składniki preparatu lub jod
- bradykardia zatokowa, blok zatokowo-przedsionkowy, zespół chorego węzła zatokowego, z wyjątkiem pacjentów z wszczepionym stymulatorem serca (ryzyko zahamowania czynności węzła)
- blok przedsionkowo-komorowy IIst. lub IIIst., z wyjątkiem pacjentów z wszczepionym stymulatorem serca
- podawanie innych leków, które stosowane jednocześnie z amiodaronem mogą wywoływać zaburzenia rytmu torsades de pointes
- choroby tarczycy
- ciąża i okres karmienia piersią

Dawkowanie Cordarone tabletki:
Terapia preparatem powinna mieć miejsce w szpitalu, później ewentualnie poza nim ale pod nadzorem doświadczonego lekarza.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel