COSOPT krople do oczu

  • COSOPT jest preparatem wpływającym na narządy wzroku o właściwościach obniżających ciśnienie wewnątrzgałkowe. Stosowany w zwiększonego ciśnienia wewnątrzgałkowego u chorych z jaskrą z otwartym kątem lub jaskrą.
  • COSOPT krople do oczu
Producent: Msd Polska
Kategoria:Oczy, Uszy
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
dorzolamid, timolol (dorzolamidum, timololum)

Wskazania:
Lek stosowany w terapii zwiększonego ciśnienia wewnątrzgałkowego u pacjentów z jaskrą z otwartym kątem lub jaskrą w przebiegu zespołu rzekomego złuszczania, w przypadku, gdy profilaktyka preparatem ß-adrenolitycznym jest nieskuteczna.

Działanie:
Preparat złożony z dwóch czynnych substancji. Obniża podwyższone ciśnienie wewnątrzgałkowe za sprawą zmniejszenia produkcji cieczy wodnistej z pośrednictwem kilku sposobów działania. Tymolol jest nieselektywnym lekiem hamującym receptory ß-adrenergiczne. Podstawowe działanie tymololu związane jest ze zmniejszeniem wydzielania cieczy wodnistej oraz niewielkim zwiększeniem jej odpływu. Po użyciu miejscowym preparat zmniejsza podwyższone ciśnienie śródgałkowe, niezależnie od tego czy jest ono związane z jaskrą, czy też nie. Dorzolamid jest silnym inhibitorem anhydrazy węglanowej II. Blokowanie anhydrazy węglanowej w wyrostkach rzęskowych oka daje w efekcie zmniejszenie produkcji cieczy wodnistej, przypuszczalnie za sprawą spowolnienia produkcji jonów wodorowęglanowych i w następstwie tego zmniejszenie transportu sodu i płynów. Połączone działanie obu składników wywołuje obniżenie ciśnienia wewnątrzgałkowego w przeciwieństwie do leczeniem każdym z nich stosowanym osobno.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu
- nadreaktywność dróg oddechowych (w tym astma oskrzelowa) występująca aktualnie lub w wywiadzie oraz ciężka przewlekła obturacyjna choroba płuc
- bradykardia zatokowa, blok przedsionkowo-komorowy IIst. lub IIIst., jawna niewydolność krążenia, wstrząs kardiogenny
- ciężka niewydolność nerek (klirens kreatyniny <30 ml/min) lub kwasica hiperchloremiczna

Dawkowanie Cosopt:
Miejscowo, do worka spojówkowego. Stosować 2x na dobę. W przypadku zażywania innych preparatów do oczu, należy zachować co najmniej 10 minut przed podaniem kolejnego.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel