CUSIMOLOL krople do oczu

  • CUSIMOLOL to preparat wpływający na narządy wzroku o właściwościach obniżających ciśnienie wewnątrzgałkowe. Stosowany w przypadku podwyższonego ciśnienia wewnątrzgałkowego oraz jaskrze otwartego kąta przesączenia.
  • CUSIMOLOL krople do oczu
Producent: Alcon
Kategoria:Oczy, Uszy
Skład: timolol
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
timolol (timololum)

Wskazania:
Lek ma zastosowanie w terapii podwyższonego ciśnienia śródgałkowego w przewlekłej jaskrze z otwartym kątem przesączania oraz nadciśnieniu ocznym.

Działanie:
Preparat jest nieselektywnym antagonistą receptorów ß-adrenergicznych, nie posiadającym bezpośredniego działania depresyjnego na mięsień sercowy, działania miejscowo znieczulającego i wewnętrznej aktywności sympatykomimetycznej. Nie wpływa lub ma nieznaczny wpływ na akomodację i średnicę źrenicy. U niektórych pacjentów obserwowano osłabienie reakcji na leczenie podczas długotrwałego stosowania preparatu. U pacjentów z zaćmą stosowanie preparatu pozwala uniknąć niewidzenia w obszarze zmętnienia soczewki, pojawiającego się w związku ze zwężeniem źrenicy. Preparat zaczyna działać po 0,5 h od podania pojedynczej dawki, szczyt działania zachodzi po 1-2 h, natomiast działanie leku utrzymuje się do 24 h.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na składniki preparatu lub inne leki ß-adrenolityczne
- astma oskrzelowa (także w wywiadzie), ciężka przewlekła obturacyjna choroba płuc, bradykardia zatokowa, blok przedsionkowo-komorowy IIst. i IIIst., objawowa niewydolność serca, wstrząs kardiogenny

Dawkowanie Cusimolol:
Miejscowo, do worka spojówkowego. Leczenie należy rozpocząć od podania 1 kropli 0,25% roztworu tymololu. Zaleca sie skonsultowanie stosowania leku z lekarzem specjalistą.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel