CYSTADANE proszek doustny

  • CYSTADANE jest preparatem oddziałującym na przewód pokarmowy i metabolizm. Używany jest wspomagająco w leczeniu homocystynurii obejmującej defekty enyzmatyczne lub niedobory.
  • CYSTADANE proszek doustny
Producent: Orphan Europe
Skład: betaina
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
betaina (betaine)

Wskazania:
Terapia pomocnicza homocystynurii obejmujące niedobory lub defekty enzymatyczne, jak: metabolizmu koenzymu kobalaminy, beta-syntazy cystationinowej, reduktazy 5,10-metylenotetrahydrofolanowej. Preparat powinien być zażywany jako uzupełnienie innych metod leczenia, np. witaminą B6, witaminą B12, folanami i leczenia dietetycznego.

Działanie:
Preparat w postaci bezwodnej betainy obniża ilość homocysteiny w osoczu w następujących trzech postaciach homocystynurii – niedobór reduktazy 5,10-metylenotetrahydrofolanowej (MTHFR), niedobór beta-syntazy cystationinowej (CBS), i defekt enzymatyczny koenzymu kobalaminy (cbl). U pacjentów z niedoborem CBS nieprzestrzegających diety ubogometioninowej obserwowano nagromadzenie metioniny w ustroju. Badania wykazały, że bezwodna betaina przyczynia się do podniesienia ilści metioniny i S-adenozylometioniny (SAM) w osoczu u pacjentów z niedoborem MTHFR i innymi defektami cbl. Moc działania preparatu wzrasta wraz z bezwzględnym nasileniem hiperhomocysteinemii. U chorych na homocystynurię bezwodna betaina spełnia funkcję dawcy grupy metylowej w reakcji remetylacji homocysteiny do metioniny. Tak więc w tej grupie pacjentów należy spodziewać się obniżenia ilości homocysteiny w osoczu do 20-30% wartości sprzed rozpoczęcia terapii.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancję czynną

Dawkowanie Cystadane:
Doustnie. Dawkowanie u dzieci ustala indywidualnie lekarz prowadzący. Dorośli: 3 g 3x na dobę.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel