CYMEVENE prosze do sporządzania roztworu do infuzji

  • CYMEVENE w postaci proszku do sporządzania koncentratu roztworu do infuzji dożylnej o działaniu przeciwwirusowym. Stosowany jest u pacjentów zarażonych cytomegalowirusem.
  • CYMEVENE prosze do sporządzania roztworu do infuzji
Producent: Roche
Kategoria:Przeciwwirusowe
Skład: gancyklowir
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
gancyklowir (ganciclovirum)

Wskazania:
Leczenie zakażenia cytomegalowirusem (CMV) u pacjentów ze zmniejszoną odpornością, które zagraża życiu lub zagraża utratą wzroku.

Działanie:
Preparat o działaniu przeciwwirusowym. Syntetyczny analog 2'-deoksyguanozyny, blokujący replikację wirusów herpes. Działanie wirusostatyczne gancyklowiru bierze się z blokowania syntezy DNA wirusa w mechanizmie kompetycyjnego zatrzymania wbudowywania trifosforanu deoksyguanozyny do łańcucha DNA wirusa przy współudziale polimerazy DNA oraz wbudowywania trifosforanu gancyklowiru do DNA wirusa. Podatne na jego działanie są ludzkie wirusy: wirus Epsteina-Barra (EBV), Varicella zoster (VZV), wirus zapalenia wątroby typu B (HBV), wirus cytomegalii (CMV), wirus opryszczki zwykłej typu 1 i 2 (HSV-1 i HSV-2), ludzki wirus opryszczki typu 6, 7 i 8 (HHV-6, HHV-7, HHV-8).

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na gancyklowir lub walgancyklowir
- ze względu na możliwość nadwrażliwości krzyżowej, preparatu nie można stosować u pacjentów z nadwrażliwością na acyklowir lub walacyklowir
- nie należy rozpoczynać leczenia preparatem, jeśli całkowita liczba granulocytów obojętnochłonnych jest mniejsza niż 500/µl, jeśli liczba płytek jest mniejsza niż 25000/µl lub jeśli stężenie hemoglobiny jest mniejsze niż 8 g/dl
- stosowanie preparatu jest przeciwwskazane w ciąży i okresie karmienia piersią

Dawkowanie Cymevene:
Dawkowanie oraz sposób podania ustala lekarz specjalista. Należy zastosować się do jego zaleceń.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel