CYTOSAR proszek i rozpuszczalnik do sporządzania roztworu do wstrzykiwań

  • CYTOSAR jest preparatem o działaniu przeciwnowotworowym. Stosowany jest u dzieci oraz dorosłych głównie w leczeniu ostrej białaczki szpikowej, ale również leczenie ostrej białaczki limfoblastycznej i przewlekłej białaczki szpikowej.
  • CYTOSAR proszek i rozpuszczalnik do sporządzania roztworu do wstrzykiwań
Producent: Pfizer
Skład: cytarabina
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
cytarabina (cytarabinum)

Wskazania:
Preparat ma zastosowanie u dorosłych oraz dzieci jako indukcja i podtrzymanie remisji w ostrej białaczce szpikowej. Preparat ma również zastosowanie w leczeniu ostrej białaczki limfoblastycznej i przewlekłej białaczki szpikowej. Środek można stosować w monoterapii, jak również z innymi lekami o działaniu przeciwnowotworowym.

Działanie:
Preparat zawiera cytostatyk, analog 2-deoksycydyny, z klasy antymetabolitów pirymidyn. Głównym działaniem cytarabiny jest blokowanie syntezy deoksycytydyny, chociaż pewną funkcję w jej działaniu cytostatycznym i cytobójczym może spełniać blokowanie kinaz cytydylowych i wbudowywanie się cytarabiny w cząsteczki kwasów nukleinowych. Ponadto cytarabina posiada działanie przeciwwirusowe i immunosupresyjne.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na cytarabinę lub pozostałe składniki preparatu

Dawkowanie Cytosar:
Dożylnie lub podskórnie. Stosowanie dawek preparatu zarządza lekarz specjalista mający doświadczenie w tego typu terapiach. Okres leczenia wymaga stałego nadzoru pacjenta. Leczenie indukcyjne należy prowadzić w ośrodku wyposażonym w laboratorium i odpowiednią aparaturę podtrzymującą czynności życiowe w celu umożliwienia monitorowania reakcji na leczenie i podtrzymania parametrów życiowych w razie ich pogorszenia wskutek toksycznego oddziaływania cytarabiny.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel