DIANE-35 tabletki

  • DIANE-35 jest preparatem oddziałującym na układ moczowo-płciowy i hormony płciowe. Pełni funkcję antykoncepcji hormonalnej oraz odpowiada za hamowanie działania androgenów. Leczy głównie trądzik u kobiet.
  • DIANE-35 tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
octan cyproteronu, etynyloestradiol (cyproteroni acetas, ethinylestradiolum)

Wskazania:
Preparat przeznaczony dla kobiet w wieku rozrodczym w celu leczenia średniego do ostrego trądziku, również z łojotokiem, wynikającego z wrażliwości na androgeny lub hirsutyzmu. Stosować wyłącznie w przypadkach, gdy leczenie antybiotykami oraz terapia miejscowa nie sprawdziły się.

Działanie:
Lek o działaniu antyandrogennym. Znajdujący się w preparacie octan cyproteronu jest kompetycyjnym antagonistą receptora androgenowego. Blokuje syntezę androgenów w komórkach docelowych oraz dzięki swoim właściwościom antygonadotropowym obniża ilość androgenów we krwi. Działanie antygonadotropowe jest wzmocnione przez etynyloestradiol, który podnosi syntezę globuliny wiążącej hormony płciowe (SHBG) w osoczu. Wynikiem tego jest zmniejszenie stężenia krążących wolnych, nie związanych z białkami androgenów. Ponadto preparat ma działanie antykoncepcyjne i sprawia, że cykl jest bardziej regularny, bóle towarzyszące krwawieniu są często łagodniejsze, a krwawienie mniej obfite.

Przeciwwskazania:
- jednoczesne stosowanie z innym środkiem antykoncepcyjnym
- aktualna lub przebyta zakrzepica żylna
- aktualna lub przebyta zakrzepica tętnicza lub objawy prodromalne
- aktualny lub przebyty udar mózgu
- obecność poważnego czynnika ryzyka lub wielu czynników ryzyka zakrzepicy żylnej bądź tętniczej takich jak: cukrzyca z powikłaniami naczyniowymi, ciężkie nadciśnienie tętnicze, ciężka dyslipoproteinemia
- dziedziczna lub nabyta predyspozycja do wystąpienia zakrzepicy żylnej lub tętniczej np. oporność na aktywne białko C (APC), niedobór antytrombiny III, niedobór białka C, niedobór białka S, hiperhomocysteinemia i przeciwciała antyfosfolipidowe (przeciwciała antykardiolipinowe, antykoagulant toczniowy)
- występowanie w przeszłości migrenowych bólów głowy z ogniskowymi objawami neurologicznymi
- aktualne lub przebyte zapalenie trzustki, z towarzyszącą hipertriglicerydemią
- aktualna lub przebyta ciężka choroba wątroby
- aktualne lub przebyte łagodne bądź złośliwe nowotwory wątroby
- wystąpienie lub podejrzenie wystąpienia nowotworów hormonozależnych
- krwawienie z dróg rodnych o nieustalonej etiologii
- ciąża lub podejrzenie ciąży
- karmienie piersią
- nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek z substancji pomocniczych

Dawkowanie Diane-35:
Doustnie. Tabletki zażywać według zaleceń podanych na opakowaniu - codziennie przez 21 dni o stałej porze. Po takim cyklu należy zrobić 7 dni przerwy, po których zażywa się kolejne opakowanie.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel