DIAZEPAM DESITIN roztwór doodbytniczy

  • DIAZEPAM DESITIN to preparat oddziałujący na ośrodkowy układ nerwowy o działaniu nasennym, przeciwlękowym, przecwidrgawkowym, zmniejszającym napięcie mięśni i uspokajającym. Lek ma zastosowanie w neurologii i psychiatrii.
  • DIAZEPAM DESITIN roztwór doodbytniczy
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
diazepam (diazepamum)

Wskazania:
Lek ma zastosowanie w nagłych sytuacjach, jak: początkowe leczenie lęku i pobudzenia, kiedy zaburzenia są ciężkie, upośledzają czynności pacjenta lub powodują bardzo duże obciążenie psychiczne; drgawki padaczkowe i gorączkowe; jako środek sedatywny w małych zabiegach chirurgicznych i stomatologicznych; łagodzenie skurczu mięśni spowodowanego przez tężec. Preparat należy podawać, kiedy uzyskanie jego działania jest potrzebne w krótkim czasie, a nie można go podać drogą dożylną.

Działanie:
Preparat jest długo działającą pochodną benzodiazepiny. Działa przeciwdrgawkowo, miorelaksacyjnie, uspokajająco przeciwlękowo i nasennie. Potęguje blokujące działanie przekaźnictwa GABA-ergicznego w o.u.n. Po podaniu roztworu drogą doodbytniczą diazepam jest szybko i niemal całkowicie wchłaniany przez błonę śluzową odbytnicy. Preparat zaczyna działać w przeciągu paru minut.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na diazepam, inne benzodiazepiny lub którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu
- miastenia
- ciężka niewydolność oddechowa
- zespół bezdechu sennego
- ciężka niewydolność wątroby
- preparat zawiera alkohol benzylowy - nie stosować u wcześniaków

Dawkowanie Diazepam Destin:
Doodbytniczo. Podana dawka zależna jest od wieku oraz masy ciała pacjenta. Standardowa dawka zawiera 0,25-0,5 mg/kg masy ciała. Stosować jak najmniejszą skuteczną dawkę oraz przez jak najkrótszy okres czasu.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel