DILTIAZEM POLFARMEX tabletki

  • DILTIAZEM POLFARMEX jest preparatem oddziałującym na układ sercowo-naczyniowy. Posiada działanie rozszerzające naczynia krwionośne, dlatego znalazł zastosowanie w leczeniu dławicy sercowej.
  • DILTIAZEM POLFARMEX tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
chlorowodorek diltiazemu (diltiazemi hydrochloridum)

Wskazania:
Preparat należy stosować w leczeniu naczynioskurczowej dławicy piersiowej oraz stabilnej dławicy piersiowej.

Działanie:
Preparat jest antagonistą wapnia. Poprzez swoje działanie blokuje aktywność skurczową mięśni gładkich naczyń krwionośnych i tętniczek obwodowych, doprowadzając do obniżenia oporu obwodowego, a tym samym obniżenia ciśnienia tętniczego krwi. Działa antyarytmicznie, zwłaszcza w nadkomorowych zaburzeniach rytmu. Przyczynia się to do podtrzymania funkcji części niedokrwionych u chorych z przewlekłą oraz niestabilną chorobą wieńcową. Zwalnia przewodzenie przez węzeł przedsionkowo -komorowy, w kierunku zstępującym jak i wstecznym, co prowadzi do zwolnienia rytmu komór u chorych z migotaniem przedsionków. W migotaniu i trzepotaniu przedsionków oraz napadowym częstoskurczu nadkomorowym powoduje zwolnienie czynności komór. Zmniejsza obciążenie lewej komory. Wydłuża czas przewodzenia i refrakcji wolno przewodzących komórek węzła zatokowego i przedsionkowo-komorowego. Poprawia bilans tlenowy mięśnia sercowego, przeciwdziała skurczom naczyń wieńcowych niezmienionych oraz w mniejszym stopniu zmienionych miażdżycowo. Korzystnie oddziałuje na stan energetyczny uszkodzonego mięśnia. Podawany długotrwale może zmniejszać częstość napadów częstoskurczu węzłowego i przedsionkowo-komorowego. Stosowany u pacjentów po zawale serca przeciwdziała rozszerzaniu się obszaru niedokrwienia, wspomaga rewaskularyzację i przystosowuje pracę serca do aktualnej podaży tlenu.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na chlorowodorek diltiazemu lub substancje pomocnicze preparatu
- blok przedsionkowo - komorowy IIst. lub IIIst. lub zagrożenie wystąpienia bloku, z wyjątkiem osób z wszczepionym stymulatorem
- zespół choroby zatokowej
- niedociśnienie (ciśnienie skurczowe <90 mmHg)
- ostra faza zawału mięśnia sercowego
- niewyrównana niewydolność krążenia
- bradykardia (<55/min)
- wstrząs kardiogenny
- ciąża i okres karmienia piersią

Dawkowanie Diltiazem Polfarmex:
Doustnie. Standardowa dawka dobowa zawiera 4x po 30 mg. Możliwe jest zwiększenie dawki, maksymalnie do 360 mg na dobę.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel