DOCETAXEL POLPHARMA koncentrat do sporądzania roztworu do infuzji

  • DOCETAXEL POLPHARMA jest preparatem przeciwnowotworowm i immumomodulującym o właściwościach immunopresyjnych. Stosowany w terapiach różnych postaci raka.
  • DOCETAXEL POLPHARMA koncentrat do sporądzania roztworu do infuzji
Producent: Polpharma
Skład: docetaksel
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
docetaksel (docetaksolum)

Wskazania:
Zastosowanie w poszczególnej chorobie:
- rak gruczołu krokowego – w skojarzeniu z prednizonem lub prednizolonem w terapii pacjentów z hormononiezależnym rakiem gruczołu krokowego z przerzutami;
- rak głowy i szyi - w skojarzeniu z cisplatyną i 5-fluorouracylem w terapii indukcyjnej pacjentów z miejscowo zaawansowanym rakiem płaskonabłonkowym głowy i szyi;
- gruczolakorak żołądka – w skojarzeniu z cisplatyną i 5-fluorouracylem w terapii gruczolakoraka żołądka z przerzutami, w tym gruczolakoraka wpustu żołądka u pacjentów, którzy nie otrzymywali wcześniej chemioterapii w celu leczenia przerzutów;
- niedrobnokomórkowy rak płuc - terapia niedrobnokomórkowego raka płuca miejscowo zaawansowanego lub z przerzutami, po niepowodzeniu wcześniej stosowanej chemioterapii. W skojarzeniu z cisplatyną w leczeniu pacjentów z nieresekcyjnym niedrobnokomórkowym rakiem płuca miejscowo zaawansowanym lub z przerzutami u pacjentów, którzy nie otrzymywali wcześniej chemioterapii w tym wskazaniu.
- rak piersi – w skojarzeniu z doksorubicyną i cyklofosfamidem w terapii uzupełniającej u pacjentek z operacyjnym rakiem piersi z przerzutami do węzłów chłonnych lub operacyjnym rakiem piersi bez przerzutów do węzłów chłonnych.

Działanie:
Preparat o działaniu przeciwnowotworowym. Działa poprzez pobudzanie łączenia tubuliny w trwałe mikrotubule i blokowanie ich rozpadu, co w efekcie znacznie zmniejsza ilości wolnej tubuliny. Docetaksel jest aktywny w wielu liniach komórkowych wyrażających nadmierną ekspresję p-glikoproteiny kodowanej przez gen oporności wielolekowej. Docetaksel przerywa w komórkach sieć mikrotubularną, która jest konieczna do czynności życiowych w komórce w fazie mitozy i interfazy.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na docetaksel lub na którąkolwiek z substancji pomocniczych
- liczba neutrofilów przed rozpoczęciem podawania leku <1500 komórek/mm3
- ciężka niewydolność wątroby
- obowiązują także przeciwwskazania do stosowania innych leków, podawanych w leczeniu skojarzonym z docetakselem

Dawkowanie Docetaxel Polpharma:
Preparat podawany jest przez lekarza specjalistę.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel