Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

DONEPEX tabletki

  • DONEPEX jest środkiem wpływającym na ośrodkowy układ nerwowy o działaniu poprawiającym zdolności poznawcze. Znalazł zastosowanie w leczeniu otępienia u chorych na Alzheimera.
  • DONEPEX tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Polecane produkty

Skład:
chlorowodorek donepezilu (donepezili hydrochloridum)

Wskazania:
Lek podawany jest pacjentom w chorobie Alzheimera, u któych występuje otępienie w stopniu łagodnym i umiarkowanym.

Działanie:
Preparat zawiera specyficzny i odwracalny inhibitor acetylocholinoesterazy, główny enzym biorący udział w rozkładaniu acetylocholiny w zakończeniach nerwowych w o.u.n. Badania kliniczne wykazały znaczną poprawę zdolności poznawczych oraz zdolności przystosowania do funkcjonowania w społeczeństwie u pacjentów z chorobą Alzheimera w otępieniu. Ponadto podczas badań środek wykazywał proporcjonalną do dawki pozytywną odpowiedź kliniczną.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na chlorowodorek donepezylu, pochodne piperydyny lub pozostałe składniki preparatu
- ciąża

Dawkowanie Donepex:
Doustnie. Terapia powinna być kontrolowana przez lekarza specjalistę mającego doświadczenie w leczeniu choroby Alzheimera. Standardowa dawka w pierwszym miesiącu terapii wynosi 5 mg 1x na dobę. Następnie dawkę można zwiększyć do 10 mg 1x na dobę, gdy jest to konieczne oraz gdy lek jest tolerowany przez pacjenta. Nie należy przekraczać maksymalnej dobowej dawki 10 mg. Preparat najlepiej zażywać na noc, bezpośrednio przed snem. Pacjent powinien mieć opiekuna, który będzie pilnował codziennego zażywania leku, tylko wtedy terapia będzie skuteczna. Lek należy przyjmować tak długo, jak długo przynosi pozytywne efekty. Gdy przestanie działać, lek należy odstawić.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel