DONESYN tabletki

  • DONESYN jest lekiem stosowanym w łagodzeniu objawów otępienia spowodowanych chorobą Alzheimera. Preparat wpływa na ośrodkowy układ nerwowy i dzięki swoim właściwościom poprawia zdolności poznawcze u pacjentów.
  • DONESYN tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
chlorowodorek donepezilu (donepezili hydrochloridum)

Wskazania:
Zastosowanie w leczeniu choroby Alzheimera w przypadku, gdy u pacjenta występują stany otępienia o nasileniu lekkim i umiarkowanie ciężkim.

Działanie:
Środek jest specyficznym i odwracalnym inhibitorem acetylocholinoesterazy - głównego enzymu rozkładającego acetylocholinę w mózgu. Badania kliniczne wykazały, że lek w sposób statystycznie istotny i zależny od ilości, podnosi odsetek pacjentów, u których doszło do poprawy zdolności poznawczych, ogólnego funkcjonowania oraz funkcjonowania w życiu społecznym i rodzinnym lub możliwości samodzielnego funkcjonowania.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na chlorowodorek donepezylu lub pozostałe składniki leku, a także nadwrażliwość na pochodne piperydyny
- nie stosować u dzieci

Dawkowanie Donesyn:
Doustnie. Podczas trwania terapii, pacjent powinien być od czasu do czasu badany przez lekarza prowadzącego. W pierwszym miesiącu zwyczajowa dawka zawiera 5 mg 1x na dobę i dawkę tę należy utrzymać jako podtrzymującą, gdy działanie leku jest wystarczające. W niektórych przypadkach konieczne może być zwiększenie dawki do 10 mg 1x na dobę, równocześnie, gdy pacjent toleruje lek. 10 mg jest ilością maksymalną na dobę i nie nalezy przekraczać tej dawki. Lek najlepiej przyjmować wieczorem, przed zaśnięciem. Terapię należy praktykować tak długo, jak długo lek dobrze działa na pacjenta. Gdy preparat przestanie działać, należy go odstawić. Istotną rzeczą jest, by pacjent miał opiekuna, który będzie nadzorował codzienne zażywanie leku.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel