DONEPRION tabletki

  • DONEPRION to preparat stosowany w leczeniu otępienia u pacjentów chorych na Alzheimera. Poprzez poprawę zdolności poznawczych wpływa na ośrodkowy układ nerwowy.
  • DONEPRION tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
chlorowodorek donepezilu (donepezili hydrochloridum)

Wskazania:
Stosować u pacjentów z chorobą ALzheimera w leczeniu objawowym średnio do ciężkiej postaci otępienia.

Działanie:
Lek zawiera charakterystyczny i odwracalny inhibitor acetylocholinoesterazy - głównej cholinoesterazy znajdującej się w mózgu. Blokowanie acetylocholinesterazy (AChE) w czerwonych krwinkach przez chlorowodorek donepezylu, jest skorelowane ze zmianami w skali ADAS-cog - czułej skali badającej wybrane przejawy zdolności poznawczych. Badania wykazały, że u pacjentów z chorobą Alzheimera zażycie pojedynczych dawek dobowych chlorowodorku donepezylu w wysokości 5 mg i 10 mg wywołało w stanie stacjonarnym zablokowanie aktywności acetylocholnoesterazy o 63,6% oraz 77,3%.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancję czynną, pochodne piperydyny lub na którąkolwiek substancję pomocniczą

Dawkowanie Doneprion:
Doustnie. Zwyczajowa dawka w pierwszym etapie leczenia zawiera 5 mg 1x na dobę. Po pierwszym miesiącu terapii, gdy jest to konieczne i pacjent toleruje wszystkie składniki preparatu, dawkę można zwiększyć do 10 mg 1x na dobę. Nie należy przekraczać dobowej dawki maksymalnej 10 mg. Terapia powinna trwać tak długo, jak działanie leku jest pozytywne dla pacjenta. Gdy preparat przestanie działać, należy zaniechać jego stosowania. Ważne jest, by pacjent posiadał opiekuna, który będzie nadzorował codzienne zażywanie leku. Preparat najlepiej przyjmować na noc, tuż przed zaśnięciem.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel