DOXAR tabletki

  • DOXAR jest preparatem wpływającym na układ sercowo-naczyniowy oraz układ moczowo-płciowy i hormony płciowe. Posiada działanie łagodzące objawy łagodnego rozrostu gruczołu krokowego oraz obniżające ciśnienie tętnicze krwi.
  • DOXAR tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
metanosulfonian doksazosyny (doxazosini mesilas)

Wskazania:
Lek przeznaczony dla pacjentów z samoistnym nadciśnieniem tętniczym oraz objawowym łagodnym rozroście gruczołu krokowego.

Działanie:
Preparat to wybiórczy i kompetycyjny inhibitor postsynaptycznych receptorów alfa1-adrenergicznych. Zawarta w leku doksazosyna wywołuje zmniejszenie ciśnienia tętniczego krwi dzięki obniżeniu obwodowego oporu naczyniowego. Nie posiada negatywnych działań metabolicznych i może być zażywana przez pacjentów ze współistniejącą cukrzycą lub dną moczanową. Ponadto zwiększa podatność tkankową na insulinę u osób, u których jest ona zmniejszona. Wywołuje korzystne zmiany profilu lipidowego: nieznaczne obniżenie ilości cholesterolu całkowitego, frakcji LDL oraz w niewielkim stopniu zmniejsza wartość stosunku cholesterolu całkowitego do frakcji HDL. Podawana pacjentom z objawami łagodnego rozrostu gruczołu krokowego redukuje dolegliwości odczuwane przez chorego oraz poprawia parametry przepływu moczu. Zjawisko to wynika z blokowania receptorów alfa1-adrenergicznych występujących w komórkach zrębu i torebki gruczołu krokowego oraz w szyi pęcherza moczowego.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na doksazosynę, pochodne chinazoliny oraz pozostałe składniki preparatu
- niedociśnienie lub niedociśnienie ortostatyczne w wywiadzie
- okres karmienia piersią

Dawkowanie Doxar:
Doustnie. Terapię należy rozpocząć od dawki 1 mg 1x na dobę. Po ok. 2 tygodniach dawkę można podwoić do maksymalnie 8 mg na dobę w przypadku łagodnego rozrostu gruczołu krokowego i do 16 mg na dobę w przypadku samoistnego nadciśnienia tętniczego.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel