DOZOX tabletki

  • DOZOX to preparat oddziałujący na układ sercowo-naczyniowy. Poprzez swoje właściwości obniża ciśnienie tętnicze krwi i łagodzi objawy łagodnego rozrostu gruczołu krokowego.
  • DOZOX tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
doksazosyna (doxazosinum)

Wskazania:
Terapia stanów samoistnego nadciśnienia tętniczego oraz leczenie łagodnego rozrostu gruczołu krokowego.

Działanie:
Preparat jest selektywnym i kompetytywnym antagonistą postsynaptycznych receptorów alfa1-adrenergicznych. Mechanizm działania obniża ciśnienie tętnicze krwi poprzez obniżenie obwodowego oporu naczyniowego. U pacjentów z łagodnym rozrostem gruczołu krokowego lek wywołuje poprawę przepływu moczu. Wynik ten zależny jest od wybiórczej blokady receptorów alfa1-adrenergicznych w mięśniach gładkich szyi pęcherza moczowego, pęcherza moczowego, torebki gruczołu krokowego i cewki moczowej. Obniżenie ciśnienia tętniczego krwi po zażyciu leku następuje stopniowo. Szczyt zmniejszenia ciśnienia występuje w ciągu 2-6 h od zażycia preparatu. W trakcie zażywania - raz na dobę, istotne klinicznie obniżenie ciśnienia tętniczego zachodzi do 24 h.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na chinazoliny (np. prazosynę, terazosynę, doksazosynę) lub na którąkolwiek substancję pomocniczą
- niedociśnienie ortostatyczne w wywiadzie
- pacjenci z łagodnym rozrostem gruczołu krokowego i z jednoczesnym przekrwieniem w obrębie górnych dróg moczowych, z przewlekłymi zakażeniami dróg moczowych lub z kamieniami pęcherza moczowego
- u kobiet karmiących piersią - tylko we wskazaniu samoistne nadciśnienie tętnicze
- u pacjentów z niedociśnieniem tętniczym – tylko we wskazaniu łagodny rozrost gruczołu krokowego
- uoksazosyna jest przeciwwskazana w monoterapii u pacjentów z przepełnionym pęcherzem, bezmoczem lub z postępującą niewydolnością nerek

Dawkowanie Dozox:
Doustnie. W zależności od choroby należy przyjmować od 1 mg do maksymalnie 16 mg na dobę. Terapię należy zacząć od 1 mg, stopniowo zwiększając na ile jest to konieczne. Należy skonsultować się z lekarzem specjalistą w celu ustalenia indywidualnego dawkowania.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel