DOXONEX tabletki

  • DOXONEX oddziałuje na układ moczowo-płciowy i hormony płciowe oraz układ sercowo-naczyniowy. Poprzez swoje działanie obniża ciśnienie tętnicze krwi oraz łagodzi objawy przerostu prostaty.
  • DOXONEX tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
metanosulfonian doksazosyny (doxazosini mesilas)

Wskazania:
Terapia nadciśnienia tętniczego, ale nie jako lek pierwszego rzutu - preparat można zażywać w połączeniu z inhibitorem ACE, tiazydowym lekiem moczopędnym, ß-adrenolitykiem lub antagonistą kanału wapniowego. Również terapia objawów klinicznych łagodnego rozrostu gruczołu krokowego (BPH).

Działanie:
Preparat to selektywny i kompetycyjny antagonista postsynaptycznych receptorów alfa1-adrenergicznych, o właściwościach naczyniorozszerzających. U pacjentów z łagodnym rozrostem gruczołu krokowego (BPH) wywołuje poprawę wyników badań urodynamicznych i złagodzenie objawów. Działanie to wywołane jest wybiórczym hamowaniem receptorów alfa1-adrenergicznych ulkowanych w mięśniach gładkich gruczołu krokowego i szyi pęcherza moczowego. Rozkurcza mięśnie gładkie trójkąta pęcherza moczowego, zwieracza pęcherza moczowego i sterczowego odcinka cewki moczowej oraz mięśnie zrębu gruczołu krokowego, dzięki czemu obniża dynamiczny komponent odpowiedzialny za utrudnienie odpływu moczu w BPH. Powoduje nasilenie apoptozy komórek nabłonkowych i mięśniowych zrębu gruczołu krokowego, co niezależnie od zahamowania receptorów alfa1 uważane jest za jeden z elementów powodujących złagodzenia objawów i długookresowych korzyści z zażywania preparatu w BPH. U pacjentów z nadciśnieniem tętniczym wywołuje spadek ciśnienia tętniczego krwi spowodowanym obniżeniem oporu obwodowego. Nie wywołuje odruchowej tachykardii, zwiększenia pojemności minutowej ani aktywności reninowej osocza, co jest tłumaczone zatrzymaniem presynaptycznej kontroli uwalniania noradrenaliny.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na doksazosynę lub pochodne chinazoliny (np. prazosynę, terazosynę, doksazosynę) lub na którąkolwiek substancję pomocniczą
- niedociśnienie ortostatyczne w wywiadzie
- łagodny rozrost gruczołu krokowego z jednoczesnym przekrwieniem górnych dróg moczowych, przewlekłym zakażeniem dróg moczowych lub kamicą pęcherza moczowego
- okres karmienia piersią (tylko dla wskazania: nadciśnienie tętnicze)
- niedociśnienie tętnicze (tylko dla wskazania: łagodny rozrost gruczołu krokowego)
- monoterapia doksazosyną u pacjentów z przepełnieniem pęcherza moczowego lub bezmoczem z postępującą niewydolnością nerek lub bez niej

Dawkowanie Doxonex:
Doustnie. Standardowe leczenie na początku wynosi 1 mg na dobę. Dawkę można stopniowo zwiększać po konsultacjach z lekarzem. Nie należy przekraczać 8 mg na dobę.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel