Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

SACHOL żel dentystyczny 10g

  • Produkt leczniczy Sachol żel dentystyczny zawiera choliny salicylan i cetalkoniowy chlorek. Wskazany jest do stosowania w stanach zapalnych śluzówki jamy ustnej i chorobach przyzębia. Żel działa przeciwzapalnie, przeciwbólowo i miejscowo odkażająco.
  • SACHOL żel dentystyczny 10g
Producent: Bausch & Lomb
Kod produktu: 3153
Typ preparatu: lek
29,93 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład Sachol żel dentystyczny:

Substancje czynne: choliny salicylan (Cholini salicylas) i cetalkoniowy chlorek (Cetalkonii chloridum). Jeden gram żelu zawiera 87,1mg choliny salicylanu i 0,1mg cetalkoniowego chlorku oraz substancje pomocnicze: hydroksyetyloceluloza, metylu parahydroksybenzoesan, propylu parahydroksybenzoesan, glicerol, olejek anyżowy, etanol 96%, woda oczyszczona.

Działanie Sachol żel dentystyczny:

Sachol żel dentystyczny to produkt leczniczy do stosowania w jamie ustnej i na dziąsła. Jest to lek o działaniu przeciwzapalnym, przeciwbólowym, miejscowo odkażającym. Substancjami czynnymi leku są choliny salicylan i cetalkoniowy chlorek. Choliny salicylan wykazuje działanie miejscowo przeciwzapalne i słabo przeciwbólowe. Cetalkoniowy chlorek przyczynia się do wzmocnienia przeciwbólowego i przeciwzapalnego leku. Dodatkowo substancje pomocnicze zawarte w podłożu – metylu parahydroksybenzoesan i propylu parahydroksybenzoesan działają odkażająco.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Sachol żel dentystyczny wskazany do stosowania w przypadku stanów zapalnych błony śluzowej jamy ustnej, nadżerek i owrzodzenia jamy ustnej, zapalenia dziąseł, chorób przyzębia.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Po pierwszym otwarciu należy zużyć w ciągu 6 miesięcy. Przed rozpoczęciem stosowania leku należy omówić to z lekarzem, farmaceutą lub pielęgniarką. W miejscu aplikacji może wystąpić krótkotrwałe, przemijające pieczenie. Stosowanie u dzieci i młodzieży: nie należy stosować u dzieci poniżej 3. roku życia. Stosowanie z innymi lekami: należy to omówić z lekarzem. Przy miejscowym stosowaniu leku zgodnie z zaleconym dawkowaniem, ryzyko interakcji nie występuje. Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią: należy się skonsultować z lekarzem, przy czym w okresie ciąży lek można stosować wyłącznie na zlecenie lekarza. W trzecim trymestrze nie należy stosować leku. Nie jest zalecane stosowanie w okresie karmienia piersią, gdyż pochodne kwasu salicylowego są wydzielane z mlekiem kobiecym. Prowadzenia pojazdów i obsługiwanie maszyn: lek nie ma wpływu. Lek zawiera metylu parahydroksybenzoesan i propylu parahydroksybenzoesan – przez co może powodować reakcje alergiczne (możliwe reakcje typu późnego).

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku oraz na inne salicylany.

Działania niepożądane:
Podczas stosowania leku u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. Zaburzenia ogólne i stany w miejscu podania: może wystąpić krótkotrwałe, przemijające pieczenie.

Dawkowanie żelu dentystycznego Sachol:

Lek stosować zgodnie z zaleceniami na ulotce lub zgodnie z zaleceniami lekarza. Zalecana dawka: stosować 2-3 razy na dobę. Aplikować niewielką ilość żelu na chorobowo zmienione miejsce, następnie lekko wcierać przez około 2 minuty. Po aplikacji przez około 30 minut nie pić i nie jeść. Po zastosowaniu, żel utrzymuje się przez kilka minut na powierzchni śluzówki jamy ustnej. Stosowanie u dzieci i młodzieży: nie należy stosować u dzieci poniżej 3. roku życia, natomiast u dzieci powyżej 3. roku życia można stosować wyłącznie na zlecenie lekarza. W przypadku, gdy nie nastąpiła poprawa lub doszło do pogorszenia, należy się skonsultować z lekarzem.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:

Porady związane z SACHOL żel dentystyczny 10g

2015-07-30

Afty - wyraźny sygnał o złym stanie zdrowia

Afty - wyraźny sygnał o złym stanie zdrowia

Przypuszczam, że większość z czytelników już miała okazję zaznać czym są afty.Ból towarzyszący ich pojawieniu się zostaje w pamięci na długo. Zazwyczaj lokalizują się w jamie ustnej pod wpływem brudu, który trafia do niej poprzez nieumyte ręce, brudne sztućce, naczynia, obgryzanie paznokci, długopisów, niedomyte warzywa i owoce. Niestety ich pojawienie się i przewlekłe występowanie niesie ze sobą gorsze informacje. Mowa tu o chorobach, których są przejawem.

pixel