DECILOSAL tabletki

  • DECILOSAL to preparat o właściwościach przeciwzakrzepowych. Ogranicza agregację płytek krwi. Działa rozszerzająco na naczynia krwionośne. Swoje właściwości zawdzięcza zawartości cilostazolu.
  • DECILOSAL tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
cilostazol (Cilostazolum)

Wskazania:
Preparat należy stosować w celu uzyskania poprawy w zakresie najwyższego dystansu marszu bez pojawienia się dolegliwości bólowych u osób z chromaniem przestankowym, u których nie stwierdza się bólu spoczynkowego oraz symptomów martwicy tkanek obwodowych (II stopień schorzenia naczyń tętniczych obwodowych wg Fontaine'a). Przyjmować jeśli zmiana stylu życia nie przyniosła oczekiwanych rezultatów.

Działanie:
Preparat zaliczany jest do grupy leków przeciwpłykowych. Zawiera cilostazol, który stanowi inhibitor zlepiania się trombocytów. Podczas badania na bieżni substancja czynna przyczynia się do zwiększenia wydolności wysiłkowej ocenianej na podstawie zmiany bezwzględnego dystansu chromania (ACD) oraz wstępnego dystansu chromania (ICD - odległość, którą chory jest zdolny przejść bez pojawienia się dolegliwości bólowych). Po pół roku kuracji leczniczej (przy stosowaniu cylostazolu w dawce 100 mg x 2/24h) występował wzrost średniej wartości ACD w zakresie od 60,4 do 129,1 m, w czasie gdy przeciętna wartość ICD uległa zwiększeniu od 47,3 do 93,6 m. Substancja czynna ponadto powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych oraz blokuje proliferację komórek mięśni gładkich i komórek mięśni gładkich. Zatrzymuje reakcję uwalniania z trombocytów krwi czynnika wzrostu pochodzenia płytkowego i PF-4. Lek sprzyja odwracalnemu zatrzymaniu agregacji trombocytów.

Przeciwwskazania:
- uczulenie na składniki preparatu
- klirens kreatyniny równy lub większy niż 25 ml/min
- zaburzenia pracy wątroby
- zastoinowa niewydolność serca
- ciąża
- skłonność do krwawień
- tachykardia komorowa
- migotanie komór albo wieloogniskowa ekstrasystolia komorowa
- wydłużony odstęp QTc
- ciężka tachyarytmia
- równoczesne przyjmowanie 2 albo więcej dodatkowych preparatów przeciwpłytkowych bądź przeciwzakrzepowych (tj. heparyna, warfaryna, acenokumarol, dabigatran, kwas acetylosalicylowy, klopidogrel, rywaroksaban albo apiksaban)
- niestabilna dusznica bolesna
- zawał mięśnia sercowego przebyty w ciągu ostatniego pół roku albo interwencja w obrębie naczyń wieńcowych w ostatnich 6 miesiącach

Dawkowanie Decilosal tabletki:
Stosować doustnie. W przypadku osób dorosłych zaleca się przyjmowanie dawki wynoszącej 100 mg x 2/24h. Preparat należy stosować 0,5h przed śniadaniem i kolacją.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel