DEMEZON roztwór do wstrzyknięć

  • DEMEZON to glikokortkosteroidy o silnych właściwościach leczniczych. Przyczynia się do łagodzenia stanów zapalnych i alergicznych. Ponadto działa immunosupresyjnie, i stabilizująco na błonę.
  • DEMEZON roztwór do wstrzyknięć
Producent: Sun-Farm
Skład: deksametazon
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
deksametazon (Dexamethasoni natrii phosphas)

Wskazania:
Lek w dawce 4 mg/ml należy podawać w sytuacjach klinicznych, które wymagają podawania glikokortykosteroidów w celu leczenia i łagodzenia symptomów choroby podstawowej oraz ostrych stanów zagrożenia życia (np. wstrząs, stan obrzękowy mózgu, stan astmatyczny). Preparat w dawce 8 mg/ml stosować w celu leczenia ostrych stanów zagrożenia życia, które wymagają zastosowania glikokortykosteroidów.

Działanie:
Preparat jest fluorowanym glikokortykosteroidem wykazującym silne właściwości przeciwuczuleniowe, przeciwzapalne oraz stabilizujących błonę. Posiada działanie 7,5-krotnie silniejsze niż prednizolon i prednizon oraz 30-krotnie silniejsze niż hydrokortyzon. W zasadzie nie wykazuje właściwości mineralokortykoidowych. Glikokortykosteroidy działają wskutek aktywacji transkrypcji genów pozostających w zależności od kortykosteroidów. Łagodzi stany zapalne i działa immunosupresyjnie oraz antyproliferacyjnie w efekcie m.in. ograniczonego powstawania, uwalniania i czynności mediatorów zapalnych oraz zatrzymywania aktywności i przemieszczania się specyficznych komórek zapalnych. Oddziaływanie uczulających limfocytów T i makrofagów na komórki docelowe jest przypuszczalnie blokowane przez glikokortykosteroidy. Preparat oddziałuje również na przemiany metaboliczne cukrów, białek i lipidów.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancje składowe preparatu
- układowe zakażenia (chyba że jest stosowane leczenie przeciwzakażeniowe)
- podawanie domięśniowo osobom z samoistną plamicą małopłytkową
- stosowanie dostawowo przy zakażeniach w obrębie albo w bezpośrednim sąsiedztwie stawu wymagające leczenia; bakteryjnym zapaleniu stawów; niestabilności stawów wymagającej leczenia; skazie krwotocznej (samoistnej albo wywołanej przez preparaty przeciwzakrzepowe); zwapnieniu okołostawowym; pozanaczyniowej martwicy kości; zerwaniu ścięgna; stawie Charcota
- stosowanie nasiękowe przy zakażeniach w miejscu podania (chyba że zastosowano leczenie przyczynowe).

Dawkowanie Demezon:
Stosować w zależności od dawki podawanej dawki: domięśniowo, dożylnie, nasiękowo albo dostawowo. Dawkę należy ustalać indywidualnie do pacjenta uwzględniając jego stan (nasilenie choroby i reakcję na leczenie).

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel