DIGOXIN WZF tabletki

  • DIGOXIN WZF to lek doustny o właściwościach regulujących pracę serca. Odpowiada za zwiększenie siły skurczu mięśnia sercowego. Swoje działanie zawdzięcza zawartości digoksyny.
  • DIGOXIN WZF tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
digoksyna (Digoxinum)

Wskazania:
Zaleca się podawanie leku w przypadku migotania przedsionków z szybką czynnością komór, towarzyszącego niewydolności mięśnia sercowego. Stosować również przy zaawansowanej postaci niewydolności mięśnia sercowego w terapii skojarzonej. Przyjmować przy niektórych nadkomorowych zaburzeniach rytmu, zwłaszcza przewlekłym trzepotaniu i migotaniu przedsionków.

Działanie:
Lek ma postać tabletek przeznaczonych do stosowania doustnego. Jest jednym z glikozydów nasercowych. Odpowiada za zwiększenie kurczliwości mięśnia sercowego. Podstawowy mechanizm działania digoksyny opiera się na swoistym zatrzymywaniu trifosfatazy adenozynowej. W efekcie dochodzi do wymiany jonów Na+/K+. Modyfikacja dystrybucji jonów po obu stronach błony komórkowej powoduje wzrost napływu jonów wapnia i zwiększenie poziomu wapnia podczas sprzężenia pobudzenie-skurcz. Niewielkie stężenie jonów potasu zewnątrzkomórkowego powoduje zwiększenie siły działania substancji czynnej. Odwrotny efekt obserwuje się przy hiperkaliemii. Lek blokuje mechanizm wymiany jonów Na+/K+ w komórkach autonomicznego układu nerwowego. W ten sposób pośrednio oddziałuje na pracę serca. Nasilenie bodźców ruchowych z nerwu błędnego ogranicza napięcie układu współczulnego i powoduje zwolnienie przewodzenia bodźców w przedsionkach i węźle przedsionkowo-komorowym. Efektem jest podstawowe działanie digoksyny polegające na spowolnieniu pracy komór.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancje składowe preparatu
- całkowity blok serca albo blok przedsionkowo-komorowy IIst., szczególnie z atakami Stokesa-Adamsa
- niemiarowości, których przyczyną jest zatrucie glikozydami nasercowymi
- niemiarowości nadkomorowe z dodatkową drogą przewodzenia przedsionkowo-komorowego, np. zespół Wolffa-Parkinsona-White'a
- częstoskurcz komorowy
- migotanie komór
- kardiomiopatia przerostowa ze zwężeniem drogi odpływu lewej komory

Dawkowanie Digoxin WZF tabletki:
Stosować doustnie. U osób dorosłych z przewlekłą niewydolnością serca bez nadkomorowych zaburzeń rytmu serca przeważnie podaje się 125-250 µg/24h u osób z właściwą czynnością nerek. U osób dorosłych i dzieci powyżej 10 lat z migotaniem albo trzepotaniem przedsionków w ramach przyśpieszonego nasycenia podawać jednorazowo 750-150 µg. W ramach stopniowego doustnego nasycenia stosować 250-750 µg/24h przez 7 dni, potem zaleca się stosowanie dawki podtrzymującej.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel