DIGOXIN WZF roztwór do wstrzykiwań

  • DIGOXIN WZF to preparat przeznaczony do stosowania dożylnego. Dzięki zwartości digoksyny przyczynia się do skutecznego zwiększenia kurczliwości mięśnia sercowego i złagodzenia dolegliwości chorobowych.
  • DIGOXIN WZF roztwór do wstrzykiwań
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
digoksyna (Digoxinum)

Wskazania:
Stosować w przypadku migotania przedsionków z szybką czynnością komór, które towarzyszy niewydolności mięśnia sercowego. Zaleca się wykorzystywanie przy przewlekłej niewydolności serca, jeśli głównie występuje zaburzenie czynności skurczowej, zwłaszcza gdy niewydolność serca przebiega z migotaniem przedsionków. Podawać przy części nadkomorowych przypadków zaburzeń rytmu, przede wszystkim przewlekłego trzepotania i migotania przedsionków.

Działanie:
Lek ma postać roztworu przeznaczonego do wstrzykiwania. Zaliczany jest do kategorii glikozydów nasercowych. Przyczynia się do zwiększenia kurczliwości mięśnia sercowego. Działa na bazie digoksyny, której działanie polega przede wszystkim na swoistym blokowaniu trifosfatazy adenozynowej. Prowadzi to do wymiany jonów Na+/K+. W związku ze zmianą dystrybucji jonów po obu stronach błony komórkowej dochodzi do zwiększenia napływu jonów wapnia i wzrostu stężenia wapnia w czasie sprzężenia pobudzenie-skurcz. Nieznaczny poziom jonów potasu zewnątrzkomórkowego sprzyja wzrostowi siły oddziaływania digoksyny. Przy hiperkaliemii obserwuje się odwrotny efekt. Preparat hamuje mechanizm wymiany jonów Na+/K+ w komórkach autonomicznego układu nerwowego. Dzięki temu w sposób pośredni wpływa na czynność serca. Zintensyfikowanie oddziaływania bodźców ruchowych z nerwu błędnego powoduje ograniczenie napięcia układu współczulnego i spowalnia proces przewodzenia bodźców w przedsionkach i węźle przedsionkowo-komorowym. Skutkiem tego jest główne działanie substancje czynnej polegające na spowolnieniu pracy komór.

Przeciwwskazania:
- uczulenie na składniki leku
- częstoskurcz komorowy
- migotanie komór
- całkowity blok serca bądź blok przedsionkowo-komorowy IIst., zwłaszcza z atakami Stokesa-Adamsa
- niemiarowości wywołane przez zatrucie glikozydami nasercowymi
- niemiarowości nadkomorowe, którym towarzyszy dodatkowo droga przewodzenia przedsionkowo-komorowego, np. zespół Wolffa-Parkinsona-White'a
- kardiomiopatia przerostowa ze zwężeniem drogi odpływu lewej komory

Dawkowanie Deigoxin WZF roztwór:
Stosować dożylnie. U osób dorosłych i dzieci powyżej 10 lat w ramach parenteralnego nasycenia (u osób, które nie otrzymywały glikozydów naparstnicy wciągu ostatnich 14 dni) podaje się 0,5 -1 mg (2-4 ml) w zależności od wieku pacjenta, masy ciała i działania nerek. Dawkę nasycającą należy podawać w dawkach podzielonych, pamiętając że pierwsza dawka powinna stanowić 0,5 całkowitej dawki preparatu, a potem powinny być podawane co 4-8 h.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel