DEPOCYTE zawiesina do wstrzyknięć

  • DEPOCYTE to lek chemioterapeutyczny o właściwościach przeciwnowotworowych. Skutecznie łagodzi objawy chorobowe (zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych przy chłoniaku). Zawiera cytarabinę.
  • DEPOCYTE zawiesina do wstrzyknięć
Producent: Mundipharma
Skład: cytarabina
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
cytarabina (cytarabine)

Wskazania:
Zaleca się podawanie leku w ramach dokanałowego leczenia zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych towarzyszącego chłoniakowi.

Działanie:
Preparat charakteryzuje się długotrwałym uwalnianiem cytarabiny. Ma postać zawiesiny przeznaczonej do bezpośredniego stosowania do płynu mózgowo-rdzeniowego. Substancja czynna to środek przeciwnowotworowy, który oddziałuje na komórki tylko w fazie S podziału komórkowego. W komórce cytarabina ulega metabolizowaniu do postaci aktywnego metabolitu - trifosforanu-5'-cytarabiny (ara-CTP). Sposób działania leku nie został jeszcze do końca zbadany. Przypuszczalnie ara-CTP wykazuje przede wszystkim działanie hamujące na syntezę DNA. Wbudowanie w DNA i RNA może także sprzyjać toksyczności cytarabiny, która jest cytotoksyczna wobec znacznej liczby różnorodnych hodowli proliferujących komórek. Po zastosowaniu dokanałowym preparatu o długotrwałym uwalnianiu substancji czynnej, zarówno za pomocą nakłucią lędźwiowego jak i zbiornika śródkomorowego, najwyższy poziom cytarabiny odnotowano w ciągu 5 h, w komorach mózgu oraz przestrzeni śródoponowej.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancje składowe preparatu
- aktywne zakażenie opon mózgowo-rdzeniowych

Dawkowanie Depocyte:
Stosować w powolnym wlewie przez 1–5 min bezpośrednio do płynu mózgowo-rdzeniowego za pomocą zbiornika śródkomorowego albo bezpośredniej iniekcji przez nakłucie lędźwiowe. Stosować pod nadzorem doświadczonego lekarza. U osób dorosłych w ramach leczenia indukującego stosować 2 dawki po 50 mg podawane co 2 tygodnie (tydzień 1. i 3.); w ramach leczenia konsolidującego stosować 3 dawki po 50 mg podawane co 2 tygodnie (tydzień 5., 7. i 9.) po czym dawka dodatkowa 50 mg w 13. tygodniu; w ramach leczenia podtrzymującego stosować 4 dawki po 50 mg podawane co miesiąc (tydzień 17., 21., 25. i 29.).

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel