DETRUSITOL tabletki powlekane

  • DETRUSITOL to doustny preparat przyczyniający się do rozkurczenia mięśni gładkich pęcherza moczowego. Działa na bazie tolterodyny, która jest antagonistą receptora muskarynowego.
  • DETRUSITOL tabletki powlekane
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
winian tolterodyny (Tolterodini tartas)

Wskazania:
Preparat zaleca się stosować w ramach symptomatycznego leczenia nietrzymania moczu związanego z parciami naglącymi i (albo) częstomoczem u osób z nadreaktywnością wypieracza.

Działanie:
Lek ma postać tabletek powlekanych przeznaczonych do stosowania doustnego. Działa na bazie tolterodyny, która jest kompetencyjnym, swoistym antagonistą receptora muskarynowego. Charakteryzuje się większą selektywnością działania wobec pęcherza moczowego niż wobec ślinianek. U pacjentów intensywnie metabolizujących pochodna 5-hydroksymetylowej w znacznym stopniu odpowiada za działanie terapeutyczne. Skutków kuracji można spodziewać się w ciągu 28 dni. Substancja czynna ulega szybkiemu wchłonięciu z przewodu pokarmowego.

Przeciwwskazania:
- uczulenie na substancje składowe leku
- retencja moczu
- toksyczne rozszerzenie okrężnicy
- jaskra z wąskim kątem przesączania niepoddająca się kuracji leczniczej
- miastenia
- ciężka postać wrzodziejącego stanu zapalnego jelita grubego
- ciąża i okres laktacji

Dawkowanie Detrusitol:
Stosować doustnie. U osób dorosłych zaleca się stosowanie dawki wynoszącej 2 mg x 2/24h. Dawkę można ograniczyć do 2 mg/24h w zależności od tolerancji preparatu. U osób z zaburzeniami czynności nerek należy stosować 1 mg x 2/24h. U osób z zaburzeniami czynności wątroby stosować 1 mg x 2/24h. Efekt terapeutyczny oceniać można po 8-12 tygodniach od rozpoczęcia terapii.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel