DEVISOL krople doustne

  • DEVISOL to preparat o właściwościach przeciwkrzywiczych. Dzięki zawartości kalcyfediolu przyczynia się do uregulowania gospodarki wapniowej. Lek przeznaczony jest do stosowania doustnego.
  • DEVISOL krople doustne
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
kalcyfediol (Calcifediolum)

Wskazania:
Preparat zaleca się stosować w ramach profilaktyki i leczenia hipokalcemii, krzywicy i osteomalacji, które towarzyszą długotrwałym schorzeniom wątroby albo występujących jako powikłania przewlekłej kuracji przeciwpadaczkowej i kortykoterapii. Wskazany również w profilaktyce i podczas leczenia osteodystrofii mocznicowej. Wykorzystywać przy idiopatycznej i pooperacyjnej niedoczynności przytarczyc oraz określonych przypadkach rodzinnej krzywicy hipofosfatemicznej.

Działanie:
Lek ma postać kropli doustnych przeznaczonych do stosowania doustnego. W jego skład wchodzi metabolit cholekalcyferolu, który działa od niego 1,5 razy silniej. Powstaje w wątrobie podczas hydroksylacji cholekalcyferolu. Ulega przemianom metabolicznym w nerkach do kalcytriolu, tj.1,25-dihydroksycholekalcyferolu (czynnego metabolitu). Kalcyfediol zostaje dobrze wchłonięty z przewodu pokarmowego, a swój najwyższy poziom we krwi osiąga po upływie około 4-8 h.

Przeciwwskazania:
- uczulenie na substancje składowe leku
- stan podwyższonego poziomu wapnia we krwi
- stan chorobowy polegający na zwiększonym wydalaniu wapnia w czasie mikcji ( także samoistna oraz idiopatyczna hiperkalcemia niemowląt)
- niedoczynność tarczycy i kory nadnerczy
- nadczynność przytarczyc
- kamica moczowa
- krzywica nerkowa z hiperfosfatemią
- długotrwałe unieruchomienie
- część chorób nowotworowych

Dawkowanie Devisol:
Stosować doustnie. Dzieciom w przypadku długotrwałych schorzeń wątroby i w hipokalcemii towarzyszącej leczeniu padaczki podawać 20-40 µg (4-8 kropli)/24h (0,4-1,8 µg/kg mc./24h; średnio podaje się 1 µg/kg mc./24h), w profilaktyce krzywicy i osteomalacji powstałych u osób leczonych lekami przeciwdrgawkowymi stosować 10-20 µg (2-4 krople)/24h; przy osteodystrofii mocznicowej, krzywicy hipofosfatemicznej i niedoczynności przytarczyc dawki należy ustalać indywidualnie uwzględniając poziom wapnia we krwi. U osób dorosłych stosować 50-75 µg (10-15 kropli)/24h.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel