EBIXA roztwór doustny

  • EBIXA jest preparatem oddziałującym na ośrodkowy układ nerwowy. Poprzez swoje działanie poprawia zdolności poznawcze pacjenta, dlatego stosowany jest w chorobie Alzheimera w stopniu umiarkowanym i ciężkim.
  • EBIXA roztwór doustny
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
chlorowodorek memantyny (memantini hydrochloridum)

Wskazania:
Stosowany w celu łagodzenia choroby Alzheimera w stadium średnim i ciężkim.

Działanie:
Preparat zawiera memantynę, która jest napięciozależnym, o umiarkowanym podobieństwie, niekompetytywnym antagonistą receptora NMDA - kwasu N-metylo-D-asparaginowego. Przekształca skutki nieprawidłowo podniesionej ilości glutaminianu, które mogą prowadzić do zaburzenia czynności neuronów. Zażywanie memantyny poprawia parametry ogólnej oceny klinicznej, funkcji poznawczych oraz codziennego funkcjonowania. Wyniki analizy pacjentów, u których wystąpiło pogorszenie choroby wykazały statystycznie istotny lepszy efekt terapeutyczny memantyny w zakresie przeciwdziałania pogorszeniu, w porównaniu z placebo. Badania kliniczne wykazały korzystny skutek zażywania memantyny w przeciwieństwie do placebo.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na memantynę lub pozostałe składniki preparatu

Dawkowanie Ebixa:
Doustnie. Zażywanie: 1 tydzień – 1 naciśnięcie pompki na dobę, 2 tydzień – 2 naciśnięcia pompki na dobę, 3 tydzień – 3 naciśnięcia pompki na dobę, 4 tydzień – 4 naciśnięcia pompki na dobę. Nie należy przekraczać dawki 20 mg (4 naciśnięcia pompki) na dobę. Terapia wymaga stopniowego zwiększania dawki w celu uniknięcia działań niepożądanych. Leczenie powinno przebiegać pod kontrolą lekarza mającego doświadczenie w leczeniu choroby Alzheimera.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel