DUOTRAV krople do oczu

  • DUOTRAV to preparat wykorzystywany w okulistyce, mający wpływ na narządy wzroku. Poprzez swoje właściwości obniża ciśnienie wewnątrzgałkowe. Stosowany jest w leczeniu jaskry z otwartym kątem przesączenia i nadciśnienia ocznego.
  • DUOTRAV krople do oczu
Producent: Alcon
Kategoria:Oczy, Uszy
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
trawoprost, timolol (travoprostum, timololum)

Wskazania:
Stosowany w celu obniżenia ciśnienia wewnątrzgałkowego u pacjentów z nadciśnieniem ocznym lub z jaskrą z otwartym kątem, u których stosowanie leków ß-adrenolitycznych lub analogów prostaglandyn jest niewystarczające.

Działanie:
Preparat złożony z dwóch substancji czynnych obniżających ciśnienie wewnątrzgałkowe za sprawą uzupełniających się mechanizmów działania. Połączone działanie dwóch związków wywołuje znaczne obniżenie ciśnienia wewnątrzgałkowego wobec działania każdej substancji osobno. Tymolol jest nieselektywnym lekiem hamującym receptory ß-adrenergiczne, nie posiadającym wewnętrznej aktywności sympatykomimetycznej, bezpośredniego działania blokującego na serce i działania stabilizującego błony komórkowe. Podstawowa właściwośc tymololu związana jest ze zmniejszeniem wydzielania cieczy wodnistej oraz niewielkim zwiększeniem jej odpływu. Trawoprost, analog prostaglandyny F-alfa2, jest pełnym agonistą o dużej wybiórczości i podobieństwie do receptora prostaglandynowego FP. Obniża ciśnienie wewnątrzgałkowe dzięki zwiększeniu odpływu cieczy wodnistej przez siatkę włókien kolagenowych w kącie przesączania oka i szlakiem naczyniówkowo-twardówkowym.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą
- nadwrażliwość na inne leki ß-adrenolityczne
- reaktywne choroby dróg oddechowych, w tym astma oskrzelowa lub astma oskrzelowa w wywiadzie, ciężka obturacyjna choroba płuc
- bradykardia zatokowa, zespół chorej zatoki, w tym blok przedsionkowo-zatokowy IIst. lub IIIst. niekontrolowany stymulatorem serca
- jawna niewydolność serca, wstrząs kardiogenny
- ciężki alergiczny nieżyt nosa i zmiany zanikowe rogówki

Dawkowanie:
Miejscowo, do worka spojówkowego. 1 kropla 1x na dobę o stałej porze do chorego oka.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel