EPITRIGINE tabletki

  • EPITRIGINE to lek o właściwościach przeciwdrgawkowych. Dzięki zawartości lamotryginy przyczynia się do blokowania wyładowań neuronów i zatrzymania uwalniania glutaminianu.
  • EPITRIGINE tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
lamotrygina (Lamotriginum)

Wskazania:
Zaleca się stosowanie leku w przypadku padaczki (napady częściowe proste i złożone, napady uogólnione (również pierwotnie i wtórnie uogólnione ataki toniczno-kloniczne)), ataków padaczkowych mających związek z zespołem Lennox-Gastaut. Stosować w profilaktyce epizodów depresji towarzyszących chorobie afektywnej dwubiegunowej.

Działanie:
Lek ma postać tabletek przeznaczonych do stosowania doustnego. Zaliczany jest do grupy preparatów przeciwpadaczkowych. Działa na bazie lamotryginy, która stanowi zależny od wykorzystywania i napięcia bloker kanałów sodowych bramkowanych napięciem. Odpowiada za zatrzymywanie powtarzających się ze znaczną częstością wyładowania komórek nerwowych i blokuje uwalnianie glutaminianu. Substancja czynna ulega szybkiemu i całkowitemu wchłonięciu z przewodu pokarmowego, a swoje najwyższe stężenie osiąga po upływie około 2,5h.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancje składowe preparatu

Dawkowanie Epitrigine:
Stosować doustnie. U osób dorosłych i młodzieży od 13 lat w przypadku padaczki w ramach monoterapii stosuje się na początku 25 mg x 1/24h przez pierwsze 14 dni, później 50 mg x 1/24h przez następne 14 dni. Potem dawkę należy zwiększać o najwyżej 50-100 mg co 7-14 dni aż do uzyskania optymalnej odpowiedzi terapeutycznej. W ramach podtrzymywania stosuje się 100-200 mg/24h w 1 dawce albo w 2 dawkach podzielonych. Przy zaburzeniach afektywnych dwubiegunowych rozpoczyna się leczenie od 25 mg x 1/24h przez pierwsze 14 dni. Później 50 mg/24h w 1 dawce albo 2 dawkach podzielonych przez kolejne 14 dni. Potem 100 mg/24h w 1 dawce albo w 2 dawkach podzielonych przez kolejne 7 dni. Docelowa dawka stabilizująca wynosi przeważnie 200 mg/24h w 1dawce albo w 2 dawkach podzielonych.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel