ESCITASAN tabletki powlekane

  • ESCITASAN to lek wykorzystywany w psychiatrii. Dzięki zawartości szczawianu escytalopramu wykazuje właściwości przeciwdepresyjne. Przeznaczony jest do stosowania doustnego.
  • ESCITASAN tabletki powlekane
Producent: Stada
Skład: escitalopram
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
escitalopram (Escitalopramum)

Wskazania:
Zaleca się podawać lek osobom z epizodami ciężkiej depresji, fobią społeczną, nerwicą natręctw oraz lękiem napadowym z agorafobią albo bez agorafobii.

Działanie:
Preparat zaliczany jest do grupy leków przeciwdepresyjnych. Zawarty w nim escytalopram wykazuje wybiórcze działanie inhibicyjne wobec wychwytu zwrotnego serotoniny. Posiada znaczne powinowactwo do pierwotnego miejsca wiązania. Łączy się również z miejscem allosterycznym na transporterze serotoniny, z 1000-krotnie mniejszym powinowactwem. Escytalopram nie wykazuje powinowactwa albo posiada niewielkie powinowactwo do większości receptorów, łącznie z takimi receptorami jak: receptory alfa1-, alfa2- i beta-adrenergicznych, 5-HT1A, 5-HT2, DA D1 i D2 oraz receptorami histaminowymi H1, cholinergicznymi receptorami muskarynowymi, receptorami benzodiazepinowymi receptorami opioidowymi.

Przeciwwskazania:
- uczulenie na substancje składowe leku
- wydłużenie odstępu QT albo wrodzony zespół wydłużonego odstępu QT
- leczenie skojarzonej z innymi środkami powodującymi wydłużenie odstępu QT
- jednoczesne stosowanie odwracalnych inhibitorów MAO-A (np. moklobemidem) bądź odwracalnych, nieselektywnych inhibitorów MAO (np. linezolidem)
- jednoczesne przyjmowanie nieselektywnych, nieodwracalnych inhibitorów MAO

Dawkowanie Escitasan:
Stosować doustnie. Przy epizodach ciężkiej depresji, fobii społecznej i zaburzeniach obsesyjno-kompulsywnych rozpoczynać leczenie od dawki wynoszącej 10 mg/24h. Dawka może zostać zwiększona do 20 mg/24h. W przypadku zespołu lęku napadowego z agorafobią albo bez agorafobii przez pierwsze 7 dni leczenia zaleca się podawanie dawki początkowej wynoszącej 5 mg x 1/24h, a potem zwiększenie dawki do 10 mg/24h. Dawkę można potem zwiększyć maksymalnie do 20 mg/24h.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel