ERDOMED proszek do sporządzania zawiesiny doustnej

  • ERDOMED wykazuje właściwości mukolityczne. Zawiera erdosteinę, która poprawia transport śluzowo-rzęskowy i pobudza wydzielanie śluzu oraz ogranicza stopień jego lepkości.
  • ERDOMED proszek do sporządzania zawiesiny doustnej
Producent: Angelini
Skład: erdosteina
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
erdosteina (Erdosteinum)

Wskazania:
Preparat należy podawać w celu przeciwdziałania sezonowym zaostrzeniom długotrwałego zapalenia oskrzeli. Lek polecany w celu leczenia sekretolitycznego ostrych i przewlekłych schorzeń górnych dróg oddechowych, oskrzeli i płuc, którym towarzyszy zaburzone wydzielanie i transport wydzieliny śluzowej.

Działanie:
Preparat charakteryzuje się działaniem mukolitycznym. W jego skład wchodzi erdosteina, która jest prolekiem. Dzięki czynnym metabolitom substancji czynnej (zawierającym wolne grupy tiolowe (-SH)) lek sprzyja rozbiciu mostków dwusiarczkowych łańcuchów polipeptydowych i mukoprotein, które znajdują się w wydzielinie oskrzelowej. W efekcie ma miejsce ograniczenie elastyczności i lepkości śluzu oraz pozytywnie oddziałują na transport śluzowo-rzęskowy. Co więcej lek chroni przed adhezją drobnoustrojów do nabłonka dróg oddechowych, co prowadzi do ograniczenia kolonizacji przez drobnoustroje oraz wywiera bezpośrednie działanie antyoksydacyjne: działa ochronnie wobec alfa-1-antytrypsyny – enzymu, który zatrzymuje czynność elastazy, zapobiega spadkowi chemotaktycznej czynności granulocytów wielojądrzastych (wynik spowodowany m.in. paleniem tytoniu) oraz przeciwdziała utlenianiu fenazonu przez dym tytoniowy.

Przeciwwskazania:
- uczulenie na substancje składowe leku
- zaburzenia pracy wątroby albo/i nerek
- zwiększone stężenie homocysteiny w surowicy i w moczu
- podawanie leku dzieciom poniżej 12 rż. (zawiesina 225 mg)
- podawanie leku dzieciom poniżej 2 rż. (zawiesina 35 mg)
- fenyloketonuria
- ciąża i okres karmienia piersią

Dawkowanie Erdomed proszek do sporządzania zawiesiny:
Stosować doustnie. Zawiesina (225 mg). W przypadku osób dorosłych zaleca się stosowanie 1 saszetki x 2-3/24h. Młodzieży powyżej 12 rż. podawać 10 mg/kg mc./24h w 2 dawkach, 1 saszetka x 2/24h. Zawiesina (35 mg/ml). Dzieciom po ukończeniu 2 rż. podawać10 mg/kg mc./24h w 2 dawkach albo dzieciom o mc. 15-20 kg: 2,5 ml x 2/24h; 21-30 kg: 5 ml x 2/24h; o mc. większej niż 30 kg: 7,5 ml x 2/24h.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel