EPRILEXAN tabletki powlekane

  • EPRILEXAN to preparat przeznaczony do stosowania doustnego. Działa na bazie lewetyracetamu, który stanowi pochodną pirolidonu. Wykazuje właściwości przeciwdrgawkowe i leczy np. ataki częściowe wtórnie uogólnione.
  • EPRILEXAN  tabletki powlekane
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
lewetiracetam (Levetiracetamum)

Wskazania:
Zaleca się stosowanie leku w ramach monoterapii ataków częściowych albo częściowych wtórnie uogólnionych u osób w wieku powyżej 15 lat z nowo rozpoznaną padaczką. Podawać w czasie terapii wspomagającej ataków częściowych albo częściowych wtórnie uogólnionych u dorosłych, dzieci i niemowląt od 1 miesiąca życia z padaczką; ataków toniczno-klonicznych pierwotnie uogólnionych u osób dorosłych i młodzieży od 12 roku życia z idiopatyczną padaczką uogólnioną oraz ataków mioklonicznych u dorosłych i młodzieży od 12 roku życia z młodzieńczą padaczką miokloniczną.

Działanie:
Lek zaliczany jest do grupy preparatów przeciwpadaczkowych. Zawiera lewetyracetam, czyli pochodną pirolidonu. Mechanizm jego działania nie został w pełni zbadany. Przypuszcza się, że jest inny niż działanie dostępnych aktualnie preparatów przeciwpadaczkowych. Badania dowodzą, że substancja czynna nie modyfikuje bazowych właściwości komórki ani prawidłowych procesów neurotransmisji. Ponadto lewetyracetam oddziałuje na poziom Ca2+ w komórkach nerwowych, częściowo blokując prądy Ca2+ typu N oraz zmniejszając uwalnianie jonów Ca2+ zgromadzonych wewnątrz komórek nerwowych. Ponadto częściowo znosi pobudzane przez cynk i beta-karboliny zatrzymywanie prądów bramkowanych przez GABA i glicynę.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancje składowe preparatu
- ciąża
- stosowanie u kobiet w wieku rozrodczym bez równoczesnej skutecznej antykoncepcji

Dawkowanie Eprilexan:
Stosować doustnie. W ramach monoterapii u osób dorosłych i młodzieży od 16 roku życia należy rozpoczynać leczenie od 250 mg x 2/24h i po 14 dniach przyjmowania może być zwiększona do początkowej dawki terapeutycznej wynoszącej 500 mg x 2/24h. W zależności od odpowiedzi klinicznej, dawkę dobową można dalej zwiększać co 14 dni o 250 mg x 2/24h. Nie należy stosować więcej niż 1500 mg x 2/24h. W ramach terapii wspomagającej u osób dorosłych i młodzieży (od 12 do 17 lat) o mc. równej albo większej niż 50 kg na początku stosować 500 mg x 2/24h. W zależności od odpowiedzi klinicznej i tolerancji, dawkę dobową można zwiększyć do 1500 mg x 2/24h. Dawkowanie można zmieniać, zwiększając albo ograniczając dawkę dobową o 500 mg x 2/24h, co 14-28 dni.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel