EXFORGE HCT tabletki

  • EXFORGE HCT to złożony lek hipotensyjny, który skutecznie obniża ciśnienie tętnicze krwi. Połączenie 3 substancji czynnych przynosi lepsze efekty lecznicze niż stosowanie ich w ramach monoterapii.
  • EXFORGE HCT tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
amlodypina (Amlodipinum), walsartan (Valsartanum), hydrochlorotiazyd (Hydrochlortiazydum)

Wskazania:
Zaleca się wykorzystywanie preparatu podczas leczenia samoistnego nadciśnienia tętniczego u osób dorosłych, u których ciśnienie krwi jest skutecznie regulowane dzięki skojarzonemu stosowaniu amlodypiny, walsartanu i hydrochlorotiazydu.

Działanie:
Preparat ma postać tabletek przeznaczonych do stosowania doustnego. Dzięki zwartości trzech substancji czynnych obniża ciśnienie krwi w stopniu większym niż w przypadku zastosowania każdego z tych składników osobno. W jego skład wchodzi tiazydowy lek diuretyczny (hydrochlorotiazyd), antagonista receptora angiotensyny II (walsartan) oraz antagonista kanału wapniowego (amlodypina). Amlodypina stanowi inhibitor napływu jonów wapnia do komórek. Przyczynia się do zablokowania przezbłonowego napływu jonów wapniowych do wnętrza komórek mięśnia sercowego oraz mięśni gładkich naczyń krwionośnych. Powoduje ograniczenie ciśnienia tętniczego krwi wskutek bezpośredniego oddziaływania rozkurczowego na mięśnie gładkie naczyń krwionośnych, czego efektem jest obniżenie oporu naczyń obwodowych i działanie hipotensyjne. Walsartan jest specyficznym antagonistą receptora angiotensyny II. Działa wybiórczo wobec podtypu receptora AT1, blokując rezultaty oddziaływania angiotensyny II. Hydrochlorotiazyd to tiazydowy preparat diuretyczny. Tiazydy mają wpływa na proces wchłaniania zwrotnego elektrolitów w kanalikach nerkowych, co bezpośrednio zwiększa usuwanie z organizmu sodu i chlorku w mniej więcej zbliżonych ilościach.

Przeciwwskazania:
- uczulenie na substancje składowe preparatu
- podawanie osobom dializowanym
- równoczesne przyjmowanie antagonistów receptora angiotensyny (również walsartanu) albo inhibitorów ACE z aliskirenem u osób z cukrzycą albo zaburzeniami czynności nerek
- ciężka hipotonia
- wstrząs (również wstrząs kardiogenny)
- hiponatremia, hipokaliemia, hiperkalcemia i symptomatyczna hiperurykemia nieragujące na leczenie
- zaburzenia czynności wątroby, marskość żółciowa wątroby bądź cholestaza
- zaburzenia czynności nerek
- zwężenie drogi odpływu z lewej komory
- hemodynamicznie niestabilna niewydolność serca po przebyciu ostrego zawału serca
- ciąża.

Dawkowanie Exforge HCT:
Stosować doustnie. W przypadku osób dorosłych stosować 1 tabl./24h.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel