EXELON system transdermalny

  • EXELON to preparat przyczyniający się do poprawy zdolności poznawczych i złagodzenia objawów ubytkowych przy otępieniu towarzyszącemu chorobie Alzhaimera. Przeznaczony do użytku miejscowego.
  • EXELON system transdermalny
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
rywastygmina (Rivastigminum)

Wskazania:
Preparat zaleca się stosować zewnętrznie podczas leczenia symptomatycznego łagodnej bądź umiarkowanej postaci otępienia typu alzheimerowskiego.

Działanie:
Lek ma postać systemu transdermalnego przeznaczonego do stosowania zewnętrznego. W jego skład wchodzi inhibitor acetylo- i butyrylocholinoesterazy z grupy karbaminianów. Rywastygmina przyczynia się do usprawnienia cholinergicznego przekaźnictwa neurosynaptycznego za pomocą spowalniania rozkładu acetylocholiny, uwalnianej przez czynnościowo sprawne komórki nerwowe cholinergiczne. Dzięki temu substancja czynna może korzystnie oddziaływać na objawy ubytkowe, związane z procesami poznawczymi u osób z otępieniem typu alzheimerowskiego i parkinsonowskiego. Proces wchłaniania leku z systemu transdermalnego odbywa się powoli. Stężenie maksymalne substancja czynna osiąga po około 10-16 h.

Przeciwwskazania:
- uczulenie na substancje składowe preparatu
- wcześniejsze reakcje w miejscu przyklejenia plastra, które wskazują na uczuleniowe kontaktowe zapalenie skóry po użyciu systemu transdermalnego z rywastygminą
- ciąża

Dawkowanie Exelon system transdermalny:
Stosować zewnętrznie, na skórę górnej albo dolnej części pleców, górnej części ramienia albo klatki piersiowej. Plastry przyklejać x 1/24h na oczyszczoną i osuszoną, nieowłosioną i nieuszkodzoną, zdrową skórę, w miejscu nie narażonym na otarcie przez obciskającą odzież. Rozpoczynać leczenie od dawki wynoszącej 4,6 mg/24 h. Po przynajmniej miesięcznej kuracji i jeśli w opinii lekarza prowadzącego terapię preparat jest dobrze tolerowany, można zwiększyć dawkę do dawki podtrzymującej - 9,5 mg/24 h. Przy dobrej tolerancji leku, kurację kontynuować do czasu aż preparat przestanie przynosić efekty terapeutyczne. Wtedy też można rozważyć zwiększenie dawki do 13,3 mg/24 h u osób ze znaczącym pogorszeniem funkcji poznawczych i (albo) pogorszeniem stanu funkcjonalnego (na podstawie oceny lekarza).

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel