EXELON roztwór doustny

  • EXELON to lek działający na bazie inhibitora acetylo- i butyrylocholinoesterazy z grupy karbaminianów. Odpowiada za poprawę zdolności poznawczych u osób z chorobą Parkinsona i Alzhaimera.
  • EXELON roztwór doustny
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
rywastygmina (Rivastigminum)

Wskazania:
Stosować doustnie podczas leczenia objawowego łagodnej bądź umiarkowanej postaci otępienia typu alzheimerowskiego oraz u pacjentów z idiopatyczną chorobą Parkinsona.

Działanie:
Lek ma postać roztworu przeznaczonego do stosowania doustnego. Działa na bazie rywastygminy, która znana jest ze swoich inhibicyjnych właściwości wobec acetylo- i butyrylocholinoesterazy z grupy karbaminianów. Działa usprawniająco na cholinergiczne przekaźnictwo neurosynaptyczne. Ma to miejsce w wyniku spowalniania rozkładu acetylocholiny, wydzielanej przez czynnościowo sprawne komórki nerwowe cholinergiczne. W efekcie rywastygmina może pozytywnie oddziaływać na symptomy ubytkowe, które mają związek z procesami poznawczymi u osób z otępieniem typu parkinsonowskiego i alzheimerowskiego. Substancja czynna ulega szybkiemu i całkowitemu wchłonięciu z przewodu pokarmowego. Najwyższe stężenie leku obserwuje się po upływie około 1h.

Przeciwwskazania:
- uczulenie na substancje składowe preparatu
- wcześniejsze reakcje w miejscu zastosowania, które wskazują na uczuleniowe kontaktowe zapalenie skóry po użyciu systemu transdermalnego z rywastygminą
- ciąża

Dawkowanie Exelon roztwór:
Stosować doustnie. Zaleca się rozpoczynanie leczenia od dawki wynoszącej 1,5 mg x 2/24h. Jeżeli dawka ta jest dobrze tolerowana, po przynajmniej 14 dniach kuracji można zwiększyć ją do 3 mg x 2/24h. Następne zwiększanie dawki do 4,5 mg, a potem do 6 mg x 2/24h, jest możliwe przy dobrej tolerancji aktualnie podawanej dawki i może być rozważane po przynajmniej 14-dniowym okresie leczenia poprzednią dawką.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel