EGOLANZA tabletki powlekane

  • EGOLANZA to preparat wpływający na ośrodkowy układ nerwowy o działaniu przeciwpsychotycznym i przeciwmaniakalnym. Stosowany w psychiatrii w celu leczenia pacjentów z różnego rodzaju zaburzeniami psychicznymi.
  • EGOLANZA tabletki powlekane
Producent: Egis
Skład: olanzapina
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
olanzapina (olanzapinum)

Wskazania:
Preparat przeznaczony dla pacjentów dorosłych. Zawarta w nim olanzapina jest efektywna w podtrzymywaniu poprawy klinicznej w długofalowej terapii u pacjentów, u których zauważono odpowiedź na leczenie w początkowej fazie terapii. Terapia epizodów manii w stopniu średnim do ostrego. U pacjentów, u których w leczeniu epizodu manii uzyskano odpowiedź na leczenie olanzapiną, olanzapina jest wskazana do podawania w ramach przeciwdziałania nawrotom u pacjentów z chorobą afektywną dwubiegunową. Leczenie schizofrenii.

Działanie:
Preparat o właściwościach stabilizujących nastrój, przeciwpsychotycznych i przeciwmaniakalnych. Olanzapina selektywnie redukuje pobudzającą czynność neuronów dopaminergicznych układu mezolimbicznego, mając równocześnie nieznaczne oddziaływanie na drogi w prążkowiu zaangażowane w czynności motoryczne. Zawarta w preparacie olanzapina posiada podobieństwo do wielu receptorów: dopaminowych (D1, D2, D3, D4, D5), serotoninowych (5HT2A/2C, 5HT3, 5HT6), cholinergicznych receptorów muskarynowych (M1-M5), alfa1-adrenergicznych i histaminowych receptorów H1. Posiada większe podobeństwo do receptora 5-HT2 niż do receptora D2.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na olanzapinę lub którąkolwiek substancję pomocniczą
- pacjenci z ryzykiem wystąpienia jaskry z wąskim kątem przesączania

Dawkowanie Egolanza:
Doustnie. Standardowa dawka zawiera się w przedziale od 5 do 20 mg na dobę w zależności od choroby oraz stanu klinicznego pacjenta. Zaleca się dostosowanie indywidualnej dawki.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel