Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

EGIRAMLON kapsułki twarde

  • EGIRAMLON jest preparatem wpływającym na układ sercowo-naczyniowy o właściwościach obniżających ciśnienie tętnicze krwi. Lek znalazł zastosowanie w terapii nadciśnienia tętniczego.
  • EGIRAMLON kapsułki twarde
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
ramipryl, amlodypina (ramiprilum, amlodipinum)

Wskazania:
Preparat stosowany jest jako leczenie zastępcze nadciśnienia tętniczego u pacjentów, u których uzyskano właściwą kontrolę ciśnienia w trakcie równoczesnego podawania wybranych substancji czynnych w identycznych ilościach jak w tym preparacie złożonym, ale w oddzielnych produktach.

Działanie:
Preparat jest połączeniem antagonisty kanału wapniowego z inhibitorem konwertazy angiotensyny. Amlodypina jest antagonistą wapnia z klasy pochodnych dihydropirydyny. Wywiera działanie przeciwdławicowe poprzez rozszerzenie tętniczek obwodowych, dzięki czemu obniża się obciążenie następcze serca oraz poprawę podaży tlenu w mięśniu sercowym przez rozszerzenie głównych tętnic i tętniczek wieńcowych, zarówno w obszarach prawidłowych, jak i objętych niedokrwieniem. Blokuje napływ jonów wapniowych do komórek mięśnia sercowego i mięśni gładkich naczyń. Obniża napięcie mięśni gładkich w tętniczkach, a tym samym opór obwodowy i ciśnienie tętnicze krwi. Ramipryl jest prolekiem, który ulega hydrolizie do aktywnego metabolitu - ramiprylatu, inhibitora ACE - enzymu, który katalizuje przekształcenie angiotensyny I do silnie zwężającej naczynia krwionośne angiotensyny II. Zażycie ramiprylu prowadzi do obniżenia ilości angiotensyny II w osoczu, zatrzymania rozpadu bradykininy oraz zmniejszenia produkcji aldosteronu.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na amlodypinę, pochodne dihydropirydyny, ramipryl, inhibitory ACE lub na którąkolwiek substancję pomocniczą
- ramipryl: obrzęk naczynioruchowy w wywiadzie (dziedziczny, idiopatyczny lub jeśli obrzęk naczynioruchowy wystąpił podczas wcześniejszego stosowania inhibitorów ACE lub antagonistów receptora angiotensyny II), pozaustrojowe metody leczenia powodujące kontakt krwi z powierzchniami o ujemnym ładunku elektrycznym, znaczne obustronne zwężenie tętnic nerkowych lub zwężenie tętnicy jedynej czynnej nerki, II i III trymestr ciąży, pacjenci z niedociśnieniem lub niestabilni hemodynamicznie
- amlodypina: ciężkie niedociśnienie; wstrząs (w tym wstrząs kardiogenny), zwężenie drogi odpływu z lewej komory (np. zwężenie zastawki aorty znacznego stopnia), niestabilna hemodynamicznie niewydolność serca po ostrym zawale mięśnia sercowego

Dawkowanie Egiramlon:
Doustnie. 1 kapsułka 1 x na dobę.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

Opinie o EGIRAMLON kapsułki twarde

5.00
Liczba opinii: 1
5
1
4
0
3
0
2
0
1
0
Kliknij ocenę aby filtrować opinie
5/5
2021-11-04
Lek skuteczny .jednak skutki uboczne typu bol żołądka trzustki .po zażyciu ok 2godz jestem w stanie osłabienia.zmeczenia.itp.
Marian
Czy opinia była pomocna? Tak9 Nie4
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel