ELAPRASE koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji

  • ELAPRASE to preparat w postaci koncentratu do sporządzania roztworu do infuzji zawierający jako substancję czynną sulfatazę iduronianu - stosowaną w leczeniu zespołu Huntera.
  • ELAPRASE koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
sulfataza iduronianu (idursulfasum)

Wskazania:
Zastosowanie w długookresowym leczeniu pacjentów z zespołem Huntera (Mukopolisacharydoza II, MPS II).

Działanie:
Preparat zawiera sulfatazę iduronianu, która jest oczyszczoną postacią enzymu lizosomalnego sulfatazy-L-iduronianu wytwarzanego w linii komórek ludzkich zapewniającego ludzką charakterystykę glikozylacji, która jest analogiczna do charakterystyki naturalnie występującego enzymu. Sulfataza-L-iduronianu odpowiada za katabolizm glukozoaminoglikanów: siarczanu dermatanu i siarczanu heparanu na drodze rozpadu cząstek siarczanowych połączonych z oligosacharydami. W związku z brakującym lub wadliwym enzymem sulfatazy-L-iduronianu u pacjentów z chorobą Huntera, glikozaminoglikany są gromadzone progresywnie w komórkach prowadząc do ich przekrwienia, organomegalii, uszkodzenia tkanek i zaburzenia czynności układów narządowych. Sulfataza iduronianu jest wytwarzana jako glikoproteina składająca się z 525 aminokwasów i zawiera 8 miejsc N-glikozylacji, które są zajmowane przez złożone, hybrydowe i o dużej zawartości mannozy typy łańcuchów oligosacharydów.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą

Dawkowanie Elaprase:
Dożylnie. Dzieci powyżej 5 lat: 0,5 mg/kg masy ciała co 1 tydzień. Pacjenci dorośli: 0,5 mg/kg masy ciała co 1 tydzień w postaci infuzji dożylnej trwającej 3 h, która może być stopniowo ograniczana do 1 h, jeśli nie występują reakcje związane z infuzją leku.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel